سعیدی:

دوپینگ ورزشکار المپیکی کاراته کاملا غیر عمد بوده است

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: دوپینگ ملی پوش کاراته غیرعمد بوده و دارو توسط پزشک خانوادگی تجویز شده است.

به گزارش خاورستان به نقل از فارس،کیکاووس سعیدی در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان اظهار داشت: طبق معمول مجامع، گزارش حسابرس، خزانه‌دار و بازرس ارائه شد و به تأئید اعضای مجمع هم رسید.
وی در مورد عملکرد تیراندازی با کمان و کسب سهمیه المپیک که موفق نبود، گفت: مسئولان فدراسیون‌ها پاسخگوی عملکرد خودشان هستند. قطعا دلایلی وجود داشته که مسئولان به آن پاسخ خواهند داد.
سعیدی در مورد هفته المپیک عنوان کرد: با حضور صالحی امیری فعالیت‌های هفته المپیک کلید خورد. برنامه‌های متنوعی از جمله فرهنگی و اجتماعی دیده شده و پس از اتمام آنها گزارشی ارائه خواهد شد.
دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد دوپینگ دو ورزشکار المپیکی عنوان کرد: دوپینگ موضوعی است که مسئولان کمیته بین‌المللی المپیک روی آن حساسیت زیادی دارند، بنابراین باید آگاهی‌های لازم را به ورزشکاران بدهیم. این کار انجام شده و ورزشکاری نیست که آگاهی نداشته باشد. این خطا از سوی پزشک مربوطه صورت گرفته که برای موضوع درمانی تجویز شده است. کاملا غیرعمد بوده است. این ورزشکار ما از لحاظ اخلاقی یکی از سرآمدهای کاراته ما است.امیدواریم با تعیین وکیل و لایحه دفاعی خوب که تنظیم شده است، نتیجه‌بخش باشد. البته این هشداری است برای سایر قهرمانان کشورمان که به شدت مراقبت کنند.
وی در مورد اینکه آیا برخورد با فرد خاطی صورت خواهد گرفت یا خیر، تأکید کرد: وقتی موضوع غیرعمد باشد و اثبات باشد یک نوع برخورد وجود دارد و زمانی که اثبات شود دوپینگ عمد بوده، جریمه سنگین‌تر خواهد بود. این دوپینگ غیرعمد بوده است. این کار در حیطه فدراسیون نبوده و بیرون از فدراسیون و توسط پزشک خانوادگی اتفاق افتاده است. دوستان پیگیر موضوع هستند و امیدواریم این مشکل برطرف شود.
دبیرکل ملی المپیک در مورد دوپینگ ملی‌پوش تکواندو گفت: این موضوع را هم شنیدیم اما هنوز تقاضایی از سوی ورزشکار برای تست نوع B صورت نگرفته است. این دوپینگ در بخش بانوان بوده است.
انتهای پیام /۳