بسته خبر ورزشی؛

دو مدال طلای کشوری بدنسازان خراسان جنوبی / ورزشکار خراسان جنوبی در رقابت های جهانی محافظان نظام/ سریع ترین دونده ها

در بسته خبر ورزشی خبرهایی از کسب مدال طلای رقابت های پرورش اندام توسط ورزشکاران خراسان جنوبی، حضور سلیمانی ورزشکار خراسان جنوبی در رقابت های جهانی حافظان نظام‌ و برگزاری رقابت های دوومیدانی دانش آموزان با معرفی برترین ها وجود دارد.

 

به گزارش خاورستان در مسابقات پرورش اندام انتخابی تیم ملی اعزامی به مسابقات آسیایی ۲۰۲۲ قرقیزستان به میزبانی استان کرمانشاه متین سیروسی از خراسان جنوبی در رشته ماسکولار و دسته وزنی ۱۷۵+ مدال طلای این دوره از رقابت ها را از آن خود کرد و برای اولین بار در تاریخ ورزش بدنسازی در خراسان جنوبی افتخار آفرین شد.

بر اساس این گزارش هم چنین در این رقابت ها امید محمدی در رشته فیزیک کلاسیک پیشکسوتان مدال طلای این دوره از رقابت ها را از آن خود کرد.

حضور در رقابت های جهانی محافظان نظام

علیزاده رئیس هیئت انجمن های ورزشی خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان گفت:جواد سلیمانی مسول انجمن جهت یابی استان خراسان جنوبی در مسابقات ارتش های جهان در کشور روسیه حضور دارد.

به گفته وی این مسابقات با حضور ۳۷ کشور جهان در ۳۴ رشته از ۲۴ مردادماه تا ۵ شهریور به میزبانی اصلی فدراسیون روسیه و یازده کشور ایران، چین، بلاروس، آذربایجان، قزاقستان، ازبکستان، ارمنستان، ونزوئلا، الجزایر، مغولستان و ویتنام برگزار خواهد شد، جمهوری اسلامی ایران در ۱۴ رشته پا به عرصه این رقابت‌ها خواهد گذاشت.

سریع ترین دونده ها

مسابقات دو ومیدانی قهرمانی استان انتخابی المپیاد استعدادهای برتر دانش‌آموزی مقطع متوسطه اول در دو بخش دختران و پسران با معرفی برترین ها برگزار شد.

اعتصامی رئیس هیئت دوومیدانی خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان گفت: این رقابت ها در بخش پسران در ۱۲ماده برگزار شد که در ۱۵۰۰ متر محمد براکویی از بیرجند و در ۳۰۰۰ متر ابوالفضل قربانپور از بیرجند ‌و در پرتاب نیزه محمدعلی نهتانی پور از زیرکوه قهرمان شدند.

وی افزود: در ۱۱۰ متر مانع محمد براکویی از بیرجند، در پرش ارتفاع میکائیل نهتانی از زیرکوه ، در ۸۰۰ متر محمد ابراهیمی از درمیان و در ۴۰۰ متر مهدیار علی آبادی از بیرجند مدال طلا را از آن خود کردند.

وی اظهار داشت: در ۲۰۰ متر مهدی شاهد از بیرجند ، در ۱۰۰ متر محمد معین یوسفی از بیرجند، در پرتاب وزنه امیرمحمد الهیاری از درمیان ، در پرش طول ابراهیم نهتانی از زیرکوه و در پرتاب دیسک ابراهیم نهتانیان از زیرکوه قهرمان شدند.

رئیس هیئت دوومیدانی خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری این دوره از رقابت ها در بخش دختران افزود: مسابقات انتخابی دختران متوسطه اول با با حضور ۶ تیم،از شهرستانهای، بیرجند، سربیشه، خوسف، قاین،نهبندان، زیرکوه به همراه ۵۱ ورزشکار، مربی و سرپرست ، در ۱۳ ماده در استادیوم غدیر برگزار شد.

اعتصامی ادامه داد: در ۱۰۰متر نگین جمالی از بیرجند، در ۲۰۰ متر ناهید عرب از بیرجند، در ۸۰۰ متر ریحانه مرادی از بیرجند و در ۴۰۰ متر مهشید جمالی از بیرجند قهرمان شدند.
به گفته وی در ۱۵۰۰ متر ریحانه مرادی ازبیرجند،۳۰۰۰ متر زهرا حسین زاده از سربیشه، ۴۰۰ مانع مهشید جمالی از بیرجند و ۱۰۰ مانع فاطمه نوروزی از زیرکوه در جایگاه اول ایستادند.

به گفته وی در پرتاب وزنه مهلا داروغه از خوسف ، در پرش طول فاطمه خسروی از سربیشه ، پرتاب نیزه آیدا ابریشمی مقدم از بیرجند و درپرتاب دیسک زینب غلامی از خوسف مدال طلا را از آن خود کردند و در رله سویسی با رکورد ۳/۰۳/۰۵ توسط همایون پور، نگین جمالی، مرادی، مهشید جمالی از بیرجند در جایگاه اول قرار گرفتند.