مدیر کمیته امداد زیرکوه:

دو میلیارد تومان کمک مردمی در خراسان جنوبی جمع‌آوری شد

دلباز گفت: بیش از دو میلیارد تومان مشارکت مردمی برای نیازمندان زیرکوه طی هفت ماه نخست امسال جمع آوری شد.

به گزارش خاورستان، رمضان دلباز در گفت‌گو با شبستان اظهار کرد: در شهرستان زیرکوه حدود ۱۰هزار و ۶۴۰ نفر تحت پوشش کمیته قرار دارند و این افراد ۲۷ درصد از جمعیت این شهرستان را تشکیل می دهند.
مدیر کمیته امداد زیرکوه در ادامه بیان کرد: در این شهرستان ۲ هزار و ۹۷۰ خانوار از این نهاد حمایتی مستمری دریافت می کنند و ۲۴۱ کودک یتیم و ۴۷۱ محسنین تحت پوشش کمیته امداد زیرکوه قرار دارد.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴هزار و ۷۰۰ عدد ماسک بین افراد تحت پوشش کمیته امداد در زیرکوه توزیع کردیم، افزود: طی این مدت ۱۵۵ بسته بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۹۱میلیون و ۷۴۹ هزار تومان بین ۹هزار و ۴۲۰ نفر از افراد تحت پوشش توزیع شده است.
دلباز در ادامه گفت: طی ماه های رمضان و محرم و اربعین حسینی بحث توزیع ۳۱ هزار و ۹۰۰ پرس غذای گرم با اعتباری بالغ بر ۳۸۱ میلیون تومان بین مددجویان ۳۰ روستای بخش زیرکوه در دستور کار داشتیم.
مدیر کمیته امداد زیرکوه با اشاره به اینکه پویش ایران همدل طی ۳ مرحله در این شهرستان اجرا شده است، ادامه داد: در این راستا یک هزار و ۶۰۲ بسته غذایی و ۹۱۵ بسته تحصیلی به ارزش ۴۱۱ میلیون تومان تهیه شده بود و بین مددجویان این شهرستان توزیع کردیم.
وی به توزیع گوشت قربانی در روز عید سعید قربان اشاره کرد و افزود: در این روز یک هزار و ۹۶۱ کیلوگرم گوشت قربانی به ارزش ۱۹۶ میلیون تومان بین نیازمندان تحت پوشش این نهاد حمایتی در زیرکوه توزیع شده است.
دلباز با بیان اینکه طی هفت ماه ابتدای امسال ۲میلیارد و ۴۸۱ میلیون تومان کمک مردمی در این شهرستان جمع آوری شده است، ادامه داد: این میزان اعتبار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد رشد داشته است و در این بازه زمانی ۳۲ طرح اشتغالزا با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برای افراد واجد شرایط ایجاد کردیم.
مدیر کمیته امداد زیرکوه در پایان به بحث احداث مسکن محرومین اشاره کرد و گفت: طی هفت ماه نخست سال جاری ۷۰ واحد مسکونی محرومین با اعتباری بالغ بر ۶۸ میلیارد ریال به بهره برداری رساندیم و ۶۶ واحد مسکونی دیگر نیز در دست احداث قرار دارد.
انتهای پیام/۴