فرماندار نهبندان:

دو پایگاه جدید امداد و نجات هلال احمر در نهبندان احداث می‌شود

بیکی از احداث دو پایگاه جدید امداد و نجات در مزار سید علی و طبسین شهرستان نهبندان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مجید بیکی فرماندار نهبندان در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان و همکاران آن مجموعه به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر، بیان کرد: اگر رسته فعالیت‌های هلال احمر را در شهرستان در دو قسمت سازماندهی کنیم یک بخش آن مربوط به کمک‌های بشر دوستانه‌ای است که هلال احمر دارد و همچنین فارغ از حوادث کمک رسانی‌ها ادامه دارد.
وی افزود: نذر آب ۳ در قالب همین فعالیت‌ها است و هم اکنون نیز در محدوده روستای چاه سالم از این نوع اقدامات بشر دوستانه در حال اجراست.
فرماندار نهبندان بیان کرد: هلال احمر در موقعیت‌های دیگر همانند قبل، حین و بعد از حوادث آموزش و آمادگی دارد، لذا باید در هر روستا افرادی را سازماندهی و آموزش دهند تا در موقعیت های مختلف بتوان از ظرفیت آن ها استفاده تا هزینه های عملیاتی کاهش و از عمق حادثه جلوگیری شود.
بیکی عنوان کرد: هلال احمر در رسیدن به حوادث عملکرد و سرعت مناسبی دارد و این مجموعه در راستای وظایف محوله تلاش می‌کند‌. وی ادامه داد منشور اخلاقی و راهبرد هلال احمر نجات جان افراد در شرایط سخت است.
وی اظهار کرد: شهرستان نهبندان شهرستان گسترده ای است و پایگاه های هلال احمر به دلیل زیاد بودن حوادث جاده ای، زلزله خیز بودن، سیل و صاعقه باید افزایش پیدا کند.
فرماندار نهبندان گفت: دو مجوز جدید برای ایجاد پایگاه هلال احمر در سال ۹۸ در مزار سیدعلی و طبسین پیگیری شد، که از مجموع پنج مجوز بعد از سفر رئیس جمعیت هلال احمر کشور به استان، دو مجوز به نهبندان اختصاص یافت که سال گذشته تامین زمین با کمک خیرین انجام شد.
بیکی گفت: در سال گذشته اعتباری علاوه بر چاهداشی، در مزار سیدعلی هم بر اساس توافقی که داشتیم ۵۰ درصد اعتبار شهرستانی و ۵۰ درصد اعتبار ملی به پروژه تزریق شود لذا باید پیگیری شود تا پایگاه مزار سیدعلی به لحاظ موقعیت مکانی آن پروژه هر چه سریعتر آغاز شود.
انتهای پیام/۱۲۷