در سایه کرونا؛

دیدارهای روز خبرنگار در خراسان جنوبی مجازی برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: با توجه به شیوع گسترده کرونا، دیدارهای روز خبرنگار امسال نیز مانند سال گذشته به صورت مجازی انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر نبی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت حفظ سلامت جامعه خبرنگاران و اصحاب رسانه بر آن شدیم تا مانند سال گذشته دیدارهای روز خبرنگار (۱۷ مرداد) را به صورت غیرحضوری و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کنیم.
وی درباره نحوه برگزاری این دیدارها گفت: شانزدهم، هفدهم و هجدهم مرداد ماه جاری از طریق ارتباط تصویری با تمامی رسانه‌های استان دیدار می‌کنیم و شنونده دیدگاه‌ها و درخواست‌های اصحاب رسانه نیز خواهیم بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از خبرنگاران به عنوان وجدان و نگاه افکار عمومی یاد کرد و افزود: خبرنگاران حلقه وصل بین مردم و مسوولان هستند که مشکلات و نیازها را از سطح جامعه به بدنه مدیریتی کشور منتقل می‌کنند.
وی اظهار داشت: خبرنگاران فعالیت‌های انجام شده در کشور و مسیری که طی شده و نقاط قوت و ضعف حرکت‌ها را تحلیل می‌کنند و اگر جریال اتصال بین بدنه جامعه و مسوولان به شکل حرفه‌ای، درست و شایسته انجام شود و از طرفی مسوولان هم جایگاه و شان خبرنگاران و وظایف قانونی رسانه‌ها را بهتر درک کنند، مطمئنا این ارتباط بهتر برقرار خواهد شد و راحت‌تر از مشکلات جامعه مطلع می‌شوند.
نبی‌زاده گفت: مسوولان می‌توانند عملکرد نظام و دولت را در راستای افزایش سطح امیدواری مردم از طریق تعامل با خبرنگاران به بدنه جامعه منتقل کنند.
وی در ادامه افزود: رسانه به عنوان واسطه بین مردم و واقعیت‌ها و رویدادها آینه وفادار رخدادهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بوده و در حقیقت امانت‌دار مردم در دستیابی به اطلاعات است.
دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان خراسان جنوبی گفت: در حوزه‌های توسعه‌ای استان هم خبرنگاران نقش خود را به خوبی ایفا کردند همچنین در حوزه مدیریت کرونا خبرنگاران نقش مهم و گسترده‌ای در اطلاع‌رسانی به موقع و صحیح داشته‌اند.
وی بیان کرد: خبرنگاران با انجام دقیق رسالت خود در مقابله با کرونا توانستند شایعات و القائات را به حاشیه ببرند و اطلاع‌رسانی صحیح و درست را انجام دهند.
نبی‌زاده گفت: به پاس قدردانی از زحمات خبرنگاران فعال و سختکوش خراسان جنوبی، یادمانی همراه با لوح تقدیر و هدیه‌ای برای خبرنگاران به رسانه‌های آنها ارسال خواهد شد.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/۱۰