دیدار جمعی از اعضای هیات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی/ تصویری

جمعی از اعضای هیات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان با آیت الله سید علیرضا عبادی دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند؛ پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از اعضای هیات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع و همچنین گرامیداشت اعیاد دینی و سیاسی آبان ماه، گفت: آبان یکی از ماه‌های مهم سال است که نقش پیروزی های سیاسی در آن پر رنگ است.
وی با تاکید بر اهمیت دادن مسئولان به جنبه های کمی و کیفی ورزش های باستانی و ملی استان، گفت: ورزشکار کامل در جامعه اسلامی علاوه بر توجه به ابعاد جسمانی ورزش، به بعد معنوی آن که ورزش همراه با مردانگی و گذشت است توجه دارد.
امام جمعه بیرجند در همین خصوص به تفاوت دو دیدگاه اسلام و غرب نسبت به ورزش اشاره کرد و گفت: نباید در جامعه اسلامی به تقلید از غربی ها، ارزش های دینی خودمان در ورزش مانند گذشت و مردانگی را فراموش کنیم.
ورزش های پهلوانی سلامت رو ح و جسم جوانان را رشد می‌دهد
آیت الله عبادی به برخی فرهنگ های زیبا و معنوی در ورزش باستانی از قبیل ذکر نام خدا و اولیاء خدا در ابتدای شروع این ورزش اشاره کرد و بیان داشت: این فرهنگ زیبا امروز نیز باید مورد توجه ورزشکاران و مسئولان ذی ربط قرار گیرد.
وی با تاکید بر فراهم کردن محیطی امن و مناسب برای ورزش بانوان در استان، افزود: مسئولان طوری برنامه ریزی کنند که بانوان بتوانند در محیطی بدور از آلودگی های مختلف به ورزش بپردازند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بیرجند را شهر علم و ایمان تعبیر کردند و مسئولان باید همه امور استان را براساس این فرموده تنظیم کنند، گفت: چنانچه ملاحظات لازم نسبت به برخی کارها از جمله فراهم کردن محیط مناسب برای ورزش بانوان در جامعه صورت نگیرد و این کار از چارچوب اسلامی آن خارج شود، مطمئنا پشت سر آن مفاسد را بدنبال خواهد داشت.
آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه انسان یک موجود ناشناخته است که تنها خدا و رسول خدا به خوبی این موجود را درک می کنند، افزود: خیلی از انسانها که امروز از مسیر حق خارج شدند و یا به اشتباه مسیر دیگری را می روند، در آینده متوجه اشتباه خود خواهند شد.
وی ورزش باستانی را یک ورزش فرهنگی و معنوی مهم برای سلامت جسم و روح جوانان دانست و گفت: چنانچه فضای مناسبی و سالمی برای ورزش جوانان در جامعه فراهم نشود ممکن است در آینده دچار آلودگی های فضای مجازی شوند که زندگی آنها را با مشکلاتی مواجه کند.
امام جمعه بیرجند در همین خصوص افزود: فراهم کردن شرایطی مانند محیط سالم برای ورزش، تفریح و کسب علم و دانش جوانان می تواند استعداد جوان را در راستای ارزش های اسلامی و انسانی رشد بدهد.
انتهای پیام/۱۴۳