مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی:

دیر اعلام شدن اعتبارات مهمترین دلیل تعویق در اجرای پروژه ورزشی ۱۵ هزار نفری بیرجند است

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان این که دیر اعلام شدن اعتبارات، مهمترین دلیل تعویق در اجرای پروژه ورزشی 15 هزار نفری بیرجند است، گفت: امیدواریم به زودی و طی سال جاری،فاز اول این پروژه به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، بهرام عزیززاده مقدم مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: بالغ بر تعداد ۹۶ پروژه نیمه تمام ورزشی در استان وجود دارد که برای تکمیل آن، نیازمند ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هستیم.
وی افزود: بیشترین پروژه های نیمه تمام ورزشی ما در استان، شامل سالن ها، زمین ها و چمن های ورزشی نیمه کاره هستند.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به این که همگانی کردن ورزش و نشاط اجتماعی و ورزش بانوان؛ جزو مهمترین رویکردهای ما در سال گذشته در حوزه ورزش و جوانان بوده است، تصریح کرد: امسال نیز با قوت تمام، رویکردهای مذکور را دنبال می کنیم.
عزیززاده ضمن اشاره به این که معلولین، به عنوان یکی از اقشار آسیب پذیردر جامعه مطرح هستند، خاطرنشان کرد: بحث ورزش معلولین، نیز از مهمترین بحث هایی است که دنبال می کنیم.
وی ضمن اشاره به فعالیت موثر بسیاری از سمن ها در حوزه ورزش و جوانان، یادآور شد: بدون شک، بسیاری از مشکللات حوزه ورزش، از طریق سمن ها حل می شود.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در ادامه صحبت هایش ضمن اشاره به ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بیرجند که با مساحت ۳۰ هزار مترمربع یکی از بزرگترین پروژه های ورزشی استان محسوب می شود، اذعان داشت: عملیات اجرای پروژه مذکور، مربوط به سال ۸۵ است که اعتبار پیش بینی شده برای تکمیل آن در آن زمان،پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برآورد شده بود.
عزیززاده مقدم با بیان این که تاکنون جهت این پروژه،۱۷ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: آنچه مسلم است آن است که جهت تکیل این ورزشگاه،۱۷ میلیارد تومان دیگر نیز مورد نیاز است.
وی از فرسایش بعضی تجهیزات نصب شده در این ورزشگاه به دلیل نیمه تمام ماندن آن خبر داد و بیان کرد:متاسفانه صندلی های نصب شده این ورزشگاه و برخی اقلام دیگر در این خصوص،فرسوده شده اند.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به این نکته که فاز اول این پروژه در حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است،گفت: جایگاه تماشاچیان، زمین چمن و و پیست تارتان در فاز اول به بهره برداری خواهند رسید.
عزیززاده مقدم فاز اول پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهرستان بیرجند را، آماده بهره برداری دانست و گفت: به دلیل این که مدت زمان زیادی از کاشت چمن در آن نگذشته،باید منتظر آن باشیم که وضعیت خوبی جهت استفاده پیدا کند.
وی نبود راه دسترسی برای استفاده از ورزشگاه را،یکی از مهمترین مشکلات فراروی آن برشمرد و عنوان کرد: بایستی راه وشهرسازی در این خصوص اقدامات لازم واساسی را انجام دهد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان این که آب های سطحی یکی دیگر از مهمترین مشکلات ورزشگاه در این زمینه است،اظهار داشت: متاسفانه مکان یابی پروژه مذکور چندان درست و دقیق نبوده و با روان شدن سیلاب ها،پروژه استادیوم قطعا به زیر آب می رود و باید اقدامات اساسی در راستای حل مشکلات آب های سطحی صورت پذیرد.
عزیززاده مقدم دیر اعلام شدن اعتبارات جهت پروژه استادیوم ۱۵ هزار نفری بیرجند را، از مهمترین دلایل تعویق پروژه مذکور برشمرد و ابراز کرد: امیدواریم که فاز اول این پروژه به زودی و طی سال جاری به بهره برداری رسد.
وی با بیان این که در سال گذشته،در حدود سه میلیارد تومان اعتبار جهت این پروژه اختصاص یافت، عنوان کرد: از مبلغ مذکور،۲ میارد و ۵۰۰ میلیون تومان در این خصوص هزینه شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان همچنین ضمن اشاره به اختصاص ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی به سازمان ورزش و جوانان خراسان جنوبی،تصریح کرد: از این رقم،سه میلیارد تومان جهت استادیوم گذاشته شده است.
عزیززاده مقدم در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: در سال گذشته، بالغ بر تعداد ۴۷۲ مسابقه توسط سازمان ورزش و جوانان در استان برگزار شده که رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابهش در سال ۹۳ داشته است.
انتهای پیام ۱۰۱/