مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر:

راضی به رضای خدا هستیم/ مسئولان نگذارید خون شهدا پایمال شود

مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر گفت: مصلحت خداوند متعال بر این بود که پیکر این شهید به کشور برگردد و ما راضی به رضای خداوندیم.

به گزارش خاورستان، در حالیکه مازندران خود را برای میزبانی از بازگشت پیکر مطهر چهار شهید خونین کفن مدافع حرم مازندران در خانطومان شهیدان رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی و حسن رجایی‌فر پس از فراقی ۵ ساله آماده می‌کرد، شامگاه امروز، سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا به همراه سردار رستمیان فرمانده سابق لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا، سردار برسلانی فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا و همچنین سرهنگ شریفی فرمانده سپاه شهرستان ساری با حضور در منزل شهید مدافع حرم محمود رادمهر، خبر بازگشت پیکر مطهر این شهید عزیز را به مادر و همسر شهید رادمهر اعلام کردند.
بنا بر اطلاعیه سپاه کربلای مازندران، طبق آزمایش DNA در مرکز ژنتیک سپاه، پیکر مطهر شهید مدافع حرم محمود رادمهر هم شناسایی شد.
عقیله ملازاده مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر در گفت‌وگو با بلاغ، در خصوص چگونگی و نحوه اطلاع از خبر بازگشت پیکر مطهر فرزند شهیدش گفت: شب گذشته و پس از اذان مغرب و عشاء از خبر بازگشت پیکر شهید محمود رادمهر مطلع شدم.
وی افزود: فرمانده سپاه کربلای مازندران با همراهی سردار رستمیان و چند تن از مسئولان با حضور در منزل ما، این خبر رو بنده دادند.
مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر در پاسخ به این سوال که آیا شما تصور می‌کردید که پیکر شهید رادمهر به کشور برگردد، گفت: نه، اما مصلحت خداوند متعال بر این بود که پیکر این شهید به کشور برگردد و ما راضی به رضای خداوندیم.
ملازاده در پاسخ به این سوال که وقتی اسم آقا محمود در میان اسامی ۴ شهید اعلام شده خان طومان که پیکرشان به کشور باز می‌‌گشت نبود، چه عکس‌العملی نشان دادید؛ بیان کرد: رو به روی عکس شهید محمود ایستادم و به او گفتم آفرین پسرم، احسنت که نیامدی!
وی در پاسخ به این سوال که آیا منتظر آقا محمود بودید که برگردد، گفت: نه، هیچ انتظاری نداشتم که برگردد، به هیچ وجه، انتظار برای بازگشتش را نمی‌کشیدم.
مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر در پاسخ به این سوال که در نگاه اول و وقتی پیکر مطهر آقا محمود رو بعد از گذشت ۵ سال ببینید، به او چه می‌گویید، اظهار کرد: به آقا محمود می‌گویم: « رسم وفاداری نبود که از پیش حضرت زینب (س) بیای؛ ولی شهادتت مبارک.»
ملازاده در پاسخ به این سوال که توصیه شما به نوجوانان و جوانان چیست، اعلام کرد: جوانان ما خوبند، واقعا عالی هستند، توصیه من به مسئولان این است که شمایی که در رأس نشسته‌اید خون شهدا را زیر پای‌تان لگدمال نکنید.
وی در پاسخ به این سوال که چه سخنی با مردم و محبان آقا محمود دارید، عنوان کرد: از مردم و دوستداران آقا محمود می‌خواهم که مردم راه شهدا را فقط در یکی دو روز تشییع جنازه دنبال نکنند و در تمام طول زندگی‌شان به این فکر کنند که امنیت و آرامش‌شان از بابت خون شهدا است.
گفتنی است با بازگشت پیکر مطهر این ۵ شهید، مجموعا پیکر مطهر ۱۲ شهید از ۱۳ شهید مازندرانی خان طومان به آغوش وطن بازگشته است و تنها پیکر مطهر مدافع حرم « حاج رحیم کابلی» همچنان مهمان بی بی حضرت زینب(س) است.
انتهای پیام/۴