معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:

راهیابی نمایش مترسک بیرجند به جشنواره بین المللی عروسکی یونیما_مبارک تهران

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: نمایش مترسک کاری از گروه نمایشی مهراب بیرجند به هفدهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما _ مبارک تهران راه یافت.

به گزارش خاورستان، سید علی زمزم معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: نمایش مترسک کاری از گروه نمایشی مهراب بیرجند به هفدهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما _ مبارک تهران راه یافت.
وی افزود: این نمایش برای اجرا در محوطه باز، مجوز حضور دریافت کرده که تجربه ای کامل عروسکی برای تئاتر بیرجند با نگاهی به آیین های خراسان جنوبی است.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: این نمایش به نویسندگی و کارگردانی حسین عباس زاده و همراهی گروه موسیقی مقامی نوای کویر خاوران تهیه، که از اردیبهشت تمرین و آماده سازی آن با همراهی مؤسسات فرهنگی و هنری رباب و عرفان بیرجند و آموزشگاه تئاتر مهر بیرجند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آغاز شده است.
زمزم گفت: این نمایش به صورت صحنه ای در نخستین جشنواره استان در سال ۹۱ تولید و موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردانی، طراحی صحنه و موسیقی و کار برگزیده این جشنواره شد همچنین در سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر موفق به دریافت جایزه نخست بخش موسیقی شد.
وی خاطر نشان کرد: هفدهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما_مبارک از یکم تا هفتم شهریورماه جاری در تئاتر شهر تهران اجرا می‌شود.
انتهای پیام/ ۱۲۷/۶۶/۱۳۵