راهیابی نماینده خراسان‌جنوبی به مرحله نهایی رقابت‌های لیگ برتر هندبال کشور

با رأی کمیته انضباطی نماینده خراسان‌جنوبی به مرحله نهایی سی‌و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور راه یافت.

به گزارش خاورستان، تیم زغال‌سنگ‌ طبس خراسان‌جنوبی با هدایت علیرضا بیمکاز در گروه(ب) لیگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور با تیم‌های صنعت مس کرمان، کیمیا کاشت کردستان، فراز بام خاییز دهدشت، فولاد سپاهان اصفهان، پرواز هوانیروز اصفهان به رقابت پرداخت.
نماینده خراسان‌جنوبی که در دور رفت این ماراتن ملی به‌عنوان پدیده لیگ برتر لقب یافت و رده دوم جدول را در اختیار داشت و تا پیش از بازی با تیم پرواز هوانیروز اصفهان نیز سومی جدول را به یدک می‌کشید، علی‌رغم غلبه بر حریف به رده چهارم سقوط کرد و از راهیابی به مرحله بعدی بازماند.
در آخرین روز از دور برگشت مرحله دوم گروه (ب)مسابقات لیگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور با تساوی ۲۴ تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و فرازبام‌خائیز دهدشت و تقسیم امتیاز بازی، این دو تیم‌ با صدرنشینی صنعت مس کرمان به دور نهایی رقابت‌ها صعود کردند.
دست‌اندرکاران هندبال زغال‌سنگ طبس بعد از تساوی بازی تیم‌های سپاهان اصفهان و فرازبام خائیز دهدشت و حذف نماینده خراسان‌جنوبی در سی‌وسومین دوره مسابقات لیگ برتر با ارسال اعتراض کتبی مبنی بر بررسی مسائل حاشیه‌ای به فدراسیون خواستار احقاق حق نماینده خراسان‌جنوبی در این رویداد ورزشی شدند که در نهایت با رأی کمیته انضباطی مقرر گردید از هر گروه چهار تیم به دور بعدی رقابت‌ها راه پیدا کنند.
در نهایت تیم هندبال زغال سنگ طبس با کسب چهار امتیاز در رده پنجم جدول مسابقات قرار گرفت و در گروه(الف) به همراه تیم‌های نیروی زمینی شهید شاملی کازرون، صنعت مس کرمان، ذوب‌آهن اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، پرسپولیس بهبهان، فرازبام خائیز دهدشت، پاس ناجا قم از دهه دوم بهمن‌ماه برای کسب مقام قهرمانی و رتبه‌های هشتم سی و سومین دوره لیگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور به رقابت می‌پردازد.
تیم‌های هندبال ستارگان دشتستان، کیمیا کاشت کردستان، پرواز هوانیروز و نفت و گاز گچساران نیز در گروه(ب) مسابقات مرحله سوم این ماراتن ملی برای تعیین مقام‌های نهم تا دوازدهم به مصاف یکدیگر می‌روند که براساس فرمول رقابت‌ها در این مرحله، نتایج مسابقات تیم ها در مراحل قبل نیز در جدول مسابقه محاسبه خواهد شد.
انتهای‌ پیام/۴