مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی خبر داد؛

راه‌اندازی سامانه جامع هوشمند و کارآمد و نظام پیشنهادات مردمی در کمیته امداد/ ارائه ۹ هزار خدمت تا پایان سال

سلم آبادی با بیان اینکه از امروز ۶ آذر سامانه جامع هوشمند و کارآمد امداد راه‌اندازی می‌شود، گفت: سامانه نظام پیشنهادات مردمی فعال شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری در خصوص تشریح راه اندازی سامانه نظام پیشنهادات مردمی و سامانه جامع امداد هوشمند و کارآمد کمیته امداد، اظهار کرد: از امروز ۶ آذر سامانه جامع امداد هوشمند و کارآمد می‌شود‌.

وی افزود: به منظور خدمات رسانی بهتر به مددجویان واجد شرایط امداد سامانه جامع امداد علاوه بر هوشمند بودن کارآمد می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: در اساس نامه ای که امداد سال ۹۴ به حضور مقام معظم رهبری تقدیم کرد ایشان فرموند طی پنج سال آینده امداد باید هوشمند و کارآمد شود.

سلم آبادی بیان کرد: در این راستا سامانه جامع هوشمند و کارآمد امداد به ۲۷ پایگاه اطلاعاتی وصل خواهد شد و در این اقدام دهک های پایین جامعه مشخص می‌شوند.

وی اظهار کرد: به این منظور کدپستی جدید و شماره تماس(همراه) به نام سرپرست خانوار در سامانه ثبت خواهد شد تا هرگونه خدمات انجام شده برای مددجو پیامک شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: از امروز کار ویرایش اطلاعات مددجویان امداد در تمامی بخش ها معیشت بگیر، تبصره ۱۴ و چند خدمتی ویرایش شده و این اقدام باید طی دو ماه یعنی تا پایان دی ماه انجام شود.

سلم آبادی خاطرنشان کرد: هوشمند و کارآمد شدن سامانه باعث توزیع عادلانه خدمات خواهد شد.

وی اظهار کرد: برای ۵۲ هزار خانواده تحت حمایت امداد خراسان جنوبی در تمامی بخش ها ویرایش اطلاعات انجام و اطلاعات از نرم افزار قدیم به نرم افزار جدید سامانه هوشمند و کارآمد کوچ خواهد کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با بیان اینکه باید سعی شود طی این دوماه که اطلاعات در حال کوچ به سامانه جدید است مستمری هیچ خانواده ای قطع نشود، افزود: آدرس اینترنتی سامانه جامع هوشمند کارآمد امداد به نشانی http://soha.emdad.ir است.

سلم آبادی به سامانه نظام پیشنهادات مردمی اشاره و عنوان کرد: این سامانه نیز دو هفته ای میشود در کشور زیر بار فعالیت رفته است.

وی توضیح داد: سیاست های امداد در بحث کلان کشوری این است که از نظر و پیشنهادات خیران، مددجویان امداد،صاحبان نظر و در مجموع عموم مردم در بحث خدمات رسانی به جامعه هدف و پیشبرد اهداف امداد استفاده کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: چشم انداز ۱۰ ساله امداد این است که از طریق سامانه نظام پیشنهادات مردمی برای پیشبرد اهداف فراخوان گرفته و در این راستا به بهترین، کارآمدترین و عملی ترین نظرات ارائه شده هر ۶ ماه یکبار پاداش داده می‌شود.

سلم آبادی خاطرنشان کرد: آدرس اینترنتی سامانه نظام پیشنهادات مردمی به آدرس pishnahadat.emdad.ir است.

وی به آخرین بررسی های انجام شده در حوزه خدمت رسانی به مددجویان امداد در سه بخش نیاز به حمام، سرویس بهداشتی و گازرسانی در شهریور ماه جاری اشاره کرد و گفت: سرجمع برای هر سه بخش ۹۰۰۱ خدمت مورد نیاز است؛ ساخت و بهسازی حمام برای مددجویان امداد در مناطق محروم و غیر محروم ۲۰۳۲ مورد، سرویس بهداشتی ۲۲۷۷ مورد و گازرسانی به داخل منازل ۴۶۹۲ مورد شناسایی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: اگر قرار باشد برای هر خدمت حداقل ۱۰ میلیون تومان کمک شود به ۹۱ میلیارد تومان منابع نیاز داریم که در این راستا مقرر شده پنج میلیون تومان بلاعوض از طرف امداد و پنج میلیون تومان به صورت قرض الحسنه چهاردرصد به مددجویان پرداخت ضمن اینکه از پیمانکاران بومی استان و همکاری های تخفیفی از طرف مهندسان نظام مهندسی این اقدام انجام شود‌.

سلم آبادی افزود: از شهریور ماه تاکنون ۷۸۰۰ خدمت از ۹۰۰۱ خدمت را مصوب کردیم و تعهد ما این است تا پایان سال جاری این ۹۰۰۱ خدمت در سه بخش ذکر شده به افراد شناسایی شده ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: برای تمام کشور ارائه خدمت در این سه بخش برای ۲۶ هزار و ۱۵۲ خانواده در نظر گرفته شده که بیش از ۸ هزار سهمیه برای خراسان جنوبی جذب شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار کرد: مددجویان نگران قطع مسمتری خود نباشند چراکه در این سامانه جامع هوشمندکارآمد به خانواده‌های واقعا نیازمندی که جزو دهک های پایین باشند مستمری پرداخت خواهد شد حتی در برخی از موارد به جای مراجعه مددجو به امداد برای خدمت گرفتن مددکار امداد به مددجو مراجعه و وضعیت را بررسی و خدمت داده خواهد شد.

انتهای پیام/۱۲۷