معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌ جنوبی خبر داد:

راه‌اندازی ۷۲ مرکز « اطعام مهدوی» همزمان با ماه رمضان در خراسان جنوبی

رفیعی از راه‌اندازی ۷۲ مرکز « اطعام مهدوی» در سطح استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: جذب حامی برای ۱۴ هزار فرزند طرح ایتام و محسنین در ماه مبارک رمضان هدفگذاری شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد رفیعی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بیرجند با اشاره به برنامه های کمیته امداد استان در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در طرح اطعام مهدوی امسال با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، غذای گرم و افطاری ساده میان خانواده‌های نیازمند توزیع خواهد شد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌ جنوبی از راه‌اندازی ۷۲ آشپزخانه اطعام مهدوی در سطح استان خبر داد و گفت: در ماه مبارک رمضان ۲۱ آشپزخانه به‌صورت متمرکز و ۵۱ آشپزخانه توسط مراکز نیکوکاری در استان برای طبخ غذای گرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توزیع بین نیازمندان با حفظ منزلت و کرامت مددجویی پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه،این آشپزخانه‌ها مهدوی از روز نخست ماه مبارک رمضان در سطح استان خراسان جنوبی شروع به فعالیت می‌کنند،افزود: در ماه رمضان سال جاری تهیه و توزیع ۴۳ هزار و ۹۹۰ سبد غذایی و ۵۰۰ هزار غذای گرم و افطاری ساده برنامه ریزی شده است.
رفیعی با اشاره به اجرای طرح پویش ایران مهربان (جذب حامی برای طرح اکرام ایتام و محسنین) با شعار «هیچ فرزند یتیمی بدون حامی نباشد»، تصریح کرد: در تلاش هستیم در ماه مبارک رمضان به همت مردم و خیران خراسان جنوبی جذب حامی جدید جهت حمایت از ۱۴ هزار فرزند طرح ایتام و محسنین داشته باشیم تا هیچ فرزندی از ایتام بدون حامی نماند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌ جنوبی افزود: جذب ۲۳ هزار حامی برای حمایت مادی و معنوی از فرزندان ایتام و محسنین در ماه رمضان سال جاری برنامه ریزی شده است که در همین راستا پایگاه‌های جذب حامی در سطح ادارات تابعه کمیته امداد و محل‌های پیش بینی شده در مساجد و تکایا در شب‌های قدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپا خواهد شد.
رفیعی درباره هدف گذاری جمع آوری زکات فطره ۴۰ درصد جمعیت استان در روز عید سعید فطر هم گفت و ادامه داد: همچنین در ماه مبارک رمضان امسال طرح‌های دیگری شامل ایجاد پویش های هدفمند و موثر محلی توسط مراکز نیکوکاری، گروه های جهادی و موسسه های خیریهدر راستای جذب منابع، استفاده از ظرفیت خیران و گروه های جهادی، اجرای طرح نان مهربانی، توسعه مراکز نیکوکاری و اجرای طرح مفتاح الجنه پیش بینی شده است.
وی با دعوت از مردم، خیران و همه نهادها و دستگاه‌های مسئول برای پیوستن به پویش ایران همدل، گفت: مردم نیکوکار می‌توانند برای ارایه کمک‌های خیرخواهانه خود از طریق کد دستوری #۰۵۶*۸۸۷۷* و سامانه نیکوکاری با شماره‌گیری ۰۹۶۸۸۷۷ و اپلیکیشن سنا، ایوا، بام و سکه اقدام کنند. همچنین پایگاه‌ها و دفاتر کمیته امداد امام خمینی(ره) و مراکز نیکوکاری در سراسر استان آماده دریافت کمک‌های مردمی هستند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌ جنوبی افزود: همچنین خیران عزیز می‌توانند کمک‌های خود را از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۸۸۹۰ بانک ملی شعبه دادگستری بیرجند واریز کنند و با مشارکت در طرح‌های مختلف این نهاد یاریگر نیازمندان در ماه مهمانی خدا باشند.
انتهای پیام/۳