مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد

راه‌های رستگاری انسان‌ به تعبیر آیات و روایات

حجت‌الاسلام سیدی گفت: داشتن قلب خالص، اخلاص در عمل و راستگو بودن از راه‌های رستگاری انسان است.

به گزارش خاورستان به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن سیدی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، ۱۵ دی‌ماه در جلسه هیئت رئیسه این دانشگاه که در مجتمع آموزشی، فرهنگی و رفاهی سلامت برگزار شد، بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) می‌فرمایند «یکی از راه‌های رستگاری انسان این است که انسان قلبش را خالص کند»؛ طبیعتا وقتی قلب خالص باشد، عمل هم عمل خالصی می‌شود. این بسیار مهم است و یکی از مواردی است که بارها مقام معظم رهبری بر آن تأکید کردند.
وی افزود: یکی از عواملی که سردار سلیمانی را سردار سلیمانی کرد و محبوب قلب‌های همه ملت‌ها شد، به خاطر این بود که در عمل، اخلاص داشت. بسیار مهم است که وقتی مسئولیتی بر عهده کسی واگذار می‌شود، با اخلاص والا آن را انجام دهد نه به خاطر خشنودی دیگران و ماندگاری در آن پُست که این ذلت است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: دومین عامل این است که قلبش را قلب سالمی قرار دهد و قلب سالم، قلبی است که برای خدا کار می‌کند؛ ما در احادیث و روایات داریم که می‌فرمایند: قلب و دل انسان‌ها سه گونه است، بعضی قلب‌ها مشغول به دنیا است، بعضی قلب‌ها برای بهشت و جهنم و ترس از جهنم و رفتن به بهشت تلاش می‌کند، اما یک سری قلب‌ها فقط به خاطر خدا کار می‌کند که به آن قلب، هم دنیا را می‌دهند و هم بهشت و هم خود خدا را دارد.
وی یادآور شد: از دیگر عوامل این است که انسان راستگو باشد و نفس و دل و جان مطمئنه‌ای داشته باشد که از اینجا مشخص می‌شود اگر فردا به بنده گفتند مرگت فرا رسیده، ترسی نداشته باشد؛ مصداق همان آیات پایانی سوره مبارکه والفجر، این هم نفس مطمئنه است.
حجت‌الاسلام سیدی بیان کرد: همچنین یکی از عوامل رستگاری این است که خُلق انسان، خلق خوبی باشد و گوش شنوایی نسبت به مواعظ الهی داشته باشد و چشمی داشته باشد که خوبی‌ها را ببیند.
انتهای پیام/۴