راه اندازی دپارتمان ملی تخصصی معدن به زودی در نهبندان

نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از راه اندازی دپارتمان ملی تخصصی معدن به زودی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مصطفی نخعی نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در بازدید از دپارتمان ملی تخصصی معدن نهبندان گفت: این دپارتمان تخصصی به همت فنی و حرفه ای و با تمام زیر بخش ‌ها و خوشه ‌های مرتبط به ویژه سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی زینتی راه اندازی می شود.

وی افزود: در یک سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه آموزش در شهرستان نهبندان صورت گرفته که راه اندازی و پذیرش دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه‌ای، آموزشکده معدن و مجتمع عالی سلامت «نهبندان» بخشی از اقدامات انجام شده در این حوزه است.
نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ذخایر معدنی بی نظیر و فعال بودن بخش معدن خراسان جنوبی و توانمندی‌های معدنی استان‌های مجاور، گفت: «دپارتمان ملی معدن» برای نخستین بار در کشور برای توسعه معدن و تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات معدن با هدف ارائه آموزش‌های تخصصی و پایداری اشتغال فعالان حوزه معدن ویژه خراسان جنوبی و سایر استان‌های کشور در «شهرستان نهبندان» راه اندازی می‌شود.

نخعی امروز همچنین از قدمگاه، مزار سید علی، سهل آباد و فیروز آباد و محله‌ی دامداری ملک چاه رویی شهرستان نهبندان بازدید کرد و در این دیدار مشکلات و خواسته‌های مردم از جمله احیا و مرمت قنوات، بهسازی و اجرای طرح‌های معابر روستایی، اتصال به شبکه‌ی ملی اطلاعات، بهسازی راه‌های روستایی مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/۷