مسئول صندوق قرض الحسنه آرین:

راه اندازی صندوق قرض الحسنه به همت جوانان و خیّرن/ مجتمع کارگاهی جهت اشتغال زایی راه اندازی شود

قاسمی گفت: ایجاد یک مجتمع کارگاهی جهت اشتغال زایی اولویت کاری ما برای فعالیت است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، قاسمی مسئول صندوق قرض الحسنه شهدای گمنام آرین شهر ظهر امروز در مراسم افتتاح صندوق قرض الحسنه آرین شهر، اظهارکرد: صندوق قرض الحسنه آرین شهر، ۲۵ اسفند ۹۸ به همت فرماندهان، پایگاه‌ها و حمایت‌های مسئولان شروع به کار و عضوگیری کرد.
وی افزود: در ابتدای فعالیت از تجربه صندوق نمونه الزهرا اسلامیه که صندوق نمونه استانی و کشوری است و ۲۸ سال سابقه کار داشت بهره گرفتیم که اطلاعات خوبی به ما داد.
مسئول صندوق قرض الحسنه شهدای گمنام آرین شهر با بیان این‌که ۲۸ تیرماه امسال این صندوق افتتاح شد، خاطرنشان کرد: در این مدت که کار خود را آغاز کردیم با توجه به شیوع بیماری کرونا و عدم تشکیل جلسات، به سراغ مسئولان رفتیم و جلساتی با امام جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و بخشدار برگزار کردیم.
قاسمی گفت: در این مدت کوتاه از راه اندازی این صندوق موفقیت‌هایی را کسب کردیم به طوری که فرمانده سپاه قاین صندوق مارا به عنوان نمونه موفق برای صندوق هایی که می خواهند افتتاح شوند جهت بازدید معرفی می کند.
وی از دیدار با رئیس بانک رسالت خبر داد و افزود: قول‌های خوبی توسط این مسئول برای حمایت و اعطای وام های کم درصد به ما داده شده است.
مسئول صندوق قرض الحسنه شهدای گمنام آرین شهر با بیان این‌که در حال حاضر این صندوق ۱۹۴ نفر عضو دارد، یادآورشد: مبلغ آورده اعضا ۶۰ میلیون تومان با حداقل ۵۰ تومان به ازای هر فرد است.
قاسمی از پرداخت مبلغ ۷۳ میلیون تومان توسط خیرین به این صندوق خبرداد و گفت: یک خیر ۱۰ میلیارد تومان در این صندوق سرمایه گذاری کرده اند وقول داده انددر صورت موفقیت این مبلغ را افزایش خواهند داد.
وی با بیان این‌که مبلغ ۱۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه از بانک انصار دریافت کرده ایم، خاطرنشان کرد: این مبلغ در صندوق محفوظ است و به اعضای صندوق پرداخت می شود.
مسئول صندوق قرض الحسنه شهدای گمنام آرین شهر با بیان این‌که ۵۲ میلیون تومان تاکنون به اعضای صندوق پرداخت شده است، گفت: این مبلغ به ازای هرفرد بین ۲ تا ۷ میلیون تومان است.
قاسمی ادامه داد: تاکنون مبالغی برای خرید چرخ خیاطی، دستگاه گلوله زنی و جهیزیه پرداخت شده است.
وی ضمن تاکید بر این‌که درخواست ما این است بیشتر به اعضا خدمات رسانی کنیم، گفت: ایجاد یک مجتمع کارگاهی جهت اشتغال زایی اولویت کاری ما است.
مسئول صندوق قرض الحسنه شهدای گمنام آرین شهر افزود: ۳۰۰ سرگروه متشکل از اعضای ۱۰ تا ۱۲ نفر داریم که درخواست زمین دادیم و مورد تایید قرار گرفته که اگر واگذار شود مجتمع افتتاح می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد اعضای ما جوانان و دارای تحصیلات دانشگاهی تخصصی هستند و سعی کردیم از تجربه آنها در زمینه کارها بهره بگیریم.
انتهای پیام/ ۵