رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور مطرح کرد؛

راه اندازی نمایشگاه دائمی عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی در خراسان جنوبی/ تسهیلات تبصره ۱۶ ابلاغ شد

زهرایی گفت: با همت سپاه و استانداری خراسان جنوبی و بسیج سازندگی کشور یک نمایشگاه دائمی عرضه و فروش محصولات اقتصاد مقاومتی با ظرفیت ۱۰۰ غرفه در مرکز استان تا دهه فجر راه اندازی خواهد شد ضمن اینکه بین استانها نیز این کار را رقم میزنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور پیش از ظهر امروز در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد به وضعیت کشور و فتنه و اغتشاشی که به وجود آمد اشاره و اظهار کرد: دشمن در جنگ ترکیبی خودش با تمام پس اندازش وارد میدان شده است.

وی در ادامه افزود: دشمنی که در اوایل انقلاب اسلامی با فتنه ای که در دو سال اول انقلاب انجام داد و به ترورها منجر شد پس از آن وارد جنگ نیابتی با ایران اسلامی شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور بیان کرد: دشمنی که در تهاجم فرهنگی همه جانبه به ایران فشار آورد و به جایی نرسید.

زهرایی عنوان کرد: دشمنی که سفره مردم و اقتصاد را به گروگان گرفت برای اینکه بر مردم فشار آورد و انقلاب پابرهنگانی که خودشان انقلاب را سرپا کرده بودند علیه انقلاب راه بیندازد اما در سالهای ۹۶ و ۹۸ موفق نشد.

وی اظهار کرد: دشمنی که می خواست در کمپین فشار حداکثری ما را در تنگنا قرار دهد موفق نشد و ما در بحث نظامی از نقطه بازدارندگی به نقطه آغاز کننده یک جنگ تمام عیار رسیدیم.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: اگرچه در دکترین نظامی انقلاب اسلامی و منویات مقام عظمای ولایت نیست و صراحتا اعلام شده به دنبال تهاجم نظامی به هیچ کشوری نیستیم اما آمادگی و توان داشتن مقوله مجزایی است.

زهرایی عنوان کرد: در سیاست به جایی رسیدیم که کسی نمی تواند نگاه چپ به ایران داشته باشد و از نظر ضریب نفوذ در منطقه نیز جایگاه خوبی داریم.

 

رسانه، ابزار بزرگنمایی و کوچک نمایی در جنگ شناختی

وی با بیان اینکه دشمن جنگ ترکیبی راه اندازی کرده است، اظهار کرد: اولین مولفه جنگ ترکیبی دشمن جنگ شناختی است؛ حمکرانی بر اذهان من و شما تعریف ساده جنگ شناختی است.

رئیس بسیج سازندگی کشور گفت: رسانه ابزار بزرگنمایی و کوچک نمایی در جنگ شناختی است.

زهرایی عنوان کرد: ابزار دیگر در جنگ شناختی فضای مجازی است که ما در این زمینه کوتاهی کردیم فضای مجازی به گونه ای است که راست و دروغ را بدون اینکه تشخیص داده شود به خورد مردم میدهد.

وی افزود: طی ۵۰ روز ۵۰ هزار دروغ تکثیر و در فضای مجازی منتشر شده و طی این مدت زیست مجازی را انجام دادند.

 

دشمن به دنبال بی معنا کردن واژه ها است

رئیس بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه دشمن با این اقدامات دنبال بی حجابی نیست، تصریح کرد: دشمن به دنبال بی معنا کردن واژه ها است دشمن طی این ۶۰ روز در پی بی معنا کردن واژه هایی از جمله پلیس،امنیت، حجاب، ناموس، شرف، سرود ملی، پرچم و … بود دشمن دنبال زدن شعائر و تغییر معانی و با زیست مجازی در پی گرفتن وقت ما است.

زهرایی عنوان کرد: وقتی معانی تغییر کند خودمان از ارزشها ضد ارزش خواهیم ساخت و نیازی نیست دشمن کاری بکند.

وی با بیان اینکه ما چه باید بکنیم، اظهار کرد: اولا همه باید بر صحت، شفافیت و صداقت و سالم در میدان بودن تاکید کنیم، مسئول و غیر مسئول هم ندارد.

رئیس بسیج سازندگی کشور افزود: فتنه تمام شد و الان سره از ناسره تشخیص داده شد این ما هستیم که باید جایمان را در این تاریخ مشخص کنیم‌ در فتنه ۸۸ چند نفر رفوزه شدند؟ فتنه ۹۶ و ۹۸ چه ؟ الان هم همین است.

زهرایی در ادامه  تصریح کرد: انقلاب صاحب دارد و صاحبش آن را نگهداری می کند خیال همه راحت باشد.

 

لزوم باور کردن مردم از سوی بدنه دستگاه‌های اجرایی

وی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد ایست‌هایی را بر انقلاب تحمیل کند گفت: بحران هویت و معنویت در جامعه بشری غرب رخ داده و می‌خواهند آن را به سراسر جهان اشاعه دهند، برای همین موضوع سند ۲۰۳۰ را دنبال می‌کنند تا مذهب بدون وحی در جامعه حاکم باشد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه اگر مذهب بدون وحی بر ما تحمیل شود دیگر هیچ ارزشی در جامعه نمی‌ماند تصریح کرد: هنوز این مساله به عنوان یک جنگ برای مردم شناخته نشده لذا باید باور و مسئولیت در جامعه ایجاد شود.

وی بر باور کردن مردم از سوی بدنه دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: این موضوع می‌تواند منجر به پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی از سوی مردم شود.

 

صندوق های قرض الحسنه مردمی بسترساز بانکداری اسلامی

زهرایی در ادامه سخنانش در مورد صندوق های قرض الحسنه مردمی، گفت: صندوق های قرض الحسنه که مردمی و اشغالزا هستند با پول پاک مردم بسترساز بانکداری اسلامی هستند.

وی افزود: در کشور یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار عضو صندوق های قرض الحسنه مردمی بسیج هستند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور بیان کرد: هدفمندی در صندوق های قرض الحسنه اشتغالزا وجود دارد و راهبری شغلی، خوشه سازی، تعاونی، تکمیل زنجیره ارزش و کار تسهیلگری بین نهادی از دیگر ویژگی های عضویت صندوق های مردمی بسیج است.

 

پرداخت تسهیلات به کارگاه های اقتصاد مقاومتی

زهرایی در ادامه گفت: تبصره ۱۶ بعد از شورای عالی اشتغال ابلاغ شد یعنی تسهیلات چهار درصد تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان برای کارگاه های اقتصاد مقاومتی با اولویت صندوق ها و تعاونی ها موجود است که توصیه می شود این تسهیلات را هدفمند به سمت راهبری شغلی هدایت کنید.

وی اظهار کرد: در بحث نیروگاه های خانگی نیز شیوه نامه، تسهیلات و کار اجرایی ابلاغ شده و هیچ مانعی و سقفی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس بسیج سازندگی کشور گفت: با توجه به تابش نور خورشید در استان و بالابردن تعرفه خرید برق تولیدی مردم استان برای راه اندازی نیروگاه های خرد خانگی پنج کیلوواتی اقدام کنند.

زهرایی گفت: بهزیستی، مددجویان امداد، دهیاری ها، پایگاه های بسیج، صندوق های قرض الحسنه مردمی بسیج در بحث نیروگاه های خرد خانگی متقاضیان را معرفی کنند.

وی به تسهیلات تبصره ۱۶ اشاره و عنوان کرد: با توجه به اینکه از این محل ۶ هزار میلیارد تومان در حال ابلاغ است و یک درصدی هم بسیج سازندگی می گیرد آنهایی که خوشه سازی کردند و قرار است کار بزرگتر انجام دهند تا یک میلیارد تومان هم در تبصره ۱۸ است و فرصت خوبی برای تکمیل کارها به ویژه فرآوری صنایع تبدیلی استراتژیک است.

 

راه اندازی نمایشگاه دائمی عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی

رئیس بسیج سازندگی کشور گفت: با همت سپاه و استانداری خراسان جنوبی و بسیج سازندگی کشور یک نمایشگاه دائمی عرضه و فروش محصولات اقتصاد مقاومتی با ظرفیت ۱۰۰ غرفه در مرکز استان تا دهه فجر راه اندازی خواهد شد ضمن اینکه بین استانها نیز این کار را رقم می زنیم.

زهرایی  در پایان افزود: تفاهم نامه ای برای مباحث مختلف از جمله آب شرب روستایی، آبخیز تا جالیز و مباحث مختلف نهایی شده که ان شاءالله طی ۱۰ روز آینده رونمایی خواهد شد و با این تفاهم نامه یک کار رو به جلو برای مناطق روستایی و پایدار کردن آب شرب، آب کشاورزی، آبخوان و آبخیزداری و مسکن محرومین است که شاهد جهشی خواهیم بود ضمن اینکه سعی ما بر این است در زمینه محصولات استراتژیک و فرآوری محصولات هم به این سمت برویم.

 

انتهای پیام/۱۲۷