کارشناس سیاسی:

راه حل مشکلات کشور حضور در انتخابات است/ با مشارکت حداکثری دشمن به اهدافش نمی‌رسد

مزگی نژاد گفت: راه حل مشکلات کشور این است که مردم پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند. قهر کردن با صندوق رای مشکلی را از ما حل نخواهد کرد بلکه ممکن است مشکلی بر مشکلات بیفزاید.

مهدی مزگی‌نژاد کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد اهمیت انتخابات، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در هر کشوری مطرح بوده، پشتوانه مردمی از نظام حاکم بر آن کشور است و پشتوانه مردمی شکل نمی‌گیرد مگر این‌که مردم از شرایط داخلی کشور، نظام و حاکمیت راضی باشند یا حداقل رضایت نسبی داشته باشند.
وی افزود: نظام‌ها معمولا بدون پشتوانه مردمی دچار مشکلاتی می‌شوند که این مشکلات فقط با حضور مردم در صحنه قابل بازسازی و بهبودی است که بتوانند مشکلات را برطرف کنند.
کارشناس سیاسی بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ما نیز یکی از ارکان مهمی که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تاکید خاصی در این عرصه داشتند، موضوع حضور مردم در عرصه انقلاب اسلامی است.
مزگی نژاد عنوان کرد: در حال حاضر که ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و با توجه به تمام شرایطی که در صحنه داریم، ملت ما تاکنون وظیفه خود را نسبت به انقلاب اسلامی و دستاوردها ادا کردند و در حال حاضر نیز در صحنه نبرد حضور دارند تا ان‌شاءالله بتوانیم با این مشکلاتی که به وجود آمده و متاسفانه بخش عمده‌ای به دلیل ضعف مدیرانی است که بر سرکار هستند و اهتمام جدی به بحث این عرصه ندارند را بتوانیم حل کنیم.
وی اظهار کرد: ان شاءالله ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ پای صندوق رأی حاضر شده و برای سیزدهمین بار فردی را برای کرسی ریاست جمهوری انتخاب کنیم که شایستگی این کرسی را داشته باشد.
کارشناس سیاسی گفت: دشمنان ما از ماه‌های قبل آغاز به بحران سازی علیه جمهوری اسلامی کرده و شایعات و مسائل مختلفی را مطرح می‌کنند که این شایعات پایه و اساس کافی ندارد اما دشمن بر نقاطی تاکید می‌کند که مد نظر مردم است که یکی از آن نقاط، مسائل اقتصادی است.
مزگی‌نژاد بیان کرد: مشکلات اقتصادی وجود دارد و کسی منکر نیست اما این مشکلات اقتصادی راهکار دارد و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند هیچ مشکلی نیست که برطرف نشود.
راه حل مشکلات کشور حضور در انتخابات است
وی تصریح کرد: راه حل مشکلات کشور این است که مردم پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند. قهر کردن با صندوق رای مشکلی را از ما حل نخواهد کرد بلکه ممکن است مشکلی بر مشکلات بیفزاید چراکه اگر کسی پای صنوق رای حاضر نشود فرد دیگری برای او تصمیم خواهد گرفت و اگر در آینده مشکلات و بحران‌های دیگری به وجود بیاید نمی‌تواند اعتراض کند چراکه در تعیین سرنوشت خود شرکت نکرده است.
کارشناس سیاسی افزود: در وهله اول حضور پای صندوق رای یکی از مسائلی است که امام خمینی (ره) حق افراد، تکلیف شرعی و الهی دانسته‌اند و مقام معظم رهبری نیز فرمودند:” افرادی که به نظام، اسلام و انقلاب اسلامی اعتقاد دارند و نظام را دوست دارند بر آنها لازم و واجب است که پای صندوق رای حضور پیدا کنند”.
با حضور در انتخابات به دشمن پیام می‌دهیم که به اهدافش نمی‌رسد
مزگی‌نژاد تاکید کرد: بنابراین حضور حداکثری ما پای صندوق رای می‌تواند پیامی باشد برای دشمن که علی‌رغم تمام فشارهایی که آوردید و تمام تهدید و بحران‌هایی که به وجود آوردید بدانید آن هدفی که دنبال آن هستید هرگز محقق نخواهد شد و ما قطعا پشت انقلاب اسلامی ایستاده‌ایم تا بتوانیم با یاری یکدیگر و وحدت بین تمام حضرات مشکلات کشور را حل کنیم و سروسامان دهیم.
وی خاطرنشان کرد: وقتی ما دنبال یک انتخاب هستیم سعی می‌کنیم خوب را انتخاب کنیم. امروز بین این افرادی که کاندیدای ریاست جمهوری شدند افراد خوبی حضور دارند که شایستگی کرسی ریاست جمهوری را دارند اما معمولا بین خوب و خوبتر، خوبتر را انتخاب می‌کنیم.
اهمیت انتخاب اصلح
کارشناس سیاسی گفت: این خوبتر انتخاب کردن من و شما خیلی مهم است. لذا با دقتی که باید انجام داد و شاخص‌هایی که خدای متعال در قرآن برای شایستگی افراد مطرح کرده و هم این‌که امام خمینی (ره) ملاک‌های متعددی از جمله تقوا، کارآمدی، و … را برشمردند و مقام معظم رهبری نیز بارها و بارها ملاک‌های خوبی را برای انتخاب یک فرد اصلح برشمردند از جمله، تقوا، کارآمدی، انقلابی، دوستدار مردم و نظام، دارای مرز مشخص با دشمن، فردی پاکدست، برای سلامتی ملت و جامعه کار کند نه خودش و …. می‌توان با حضور در پای صندوق رای با یک صلابت خوب و قربه‌الی‌الله به فرد اصلح رای داد.
مزگی‌نژاد تصریح کرد: ان‌شاءالله با انتخاب خوب، فردی بر کرسی ریاست جمهوری بنشیند تا خواسته مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر فراهم شدن زمینه ظهور خورشید عظمای ولایت محقق شود. ان‌شاءالله امام زمان (عج) تشریف فرما شوند و ما را به عنوان سرباز خود بپذیریند تا در دنیا و آخرت شرمنده خون شهدا و امام شهیدان نباشیم.
انتهای پیام/۱۲۷ /۳