نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین:

راه نجات کشور از وضعیت کنونی، حضور پای صندوق‌های رأی و انتخاب درست است

حجت‌الاسلام تویسرکانی گفت: باید بدانیم که راه برون‌رفت از وضعیت کنونی و نجات کشور، حضور پای صندوق های رأی و انتخاب درست است.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌وگو با یزدرسا گفت: بسیج حزب و تشکیلات انقلاب اسلامی و ولایت است و نقش‌آفرینی او در حوزه‌های مختلف نیز باید بر اساس نگاه رهبر معظم انقلاب باشد و بدیهی است که نباید نگاه جناحی و تعصبی داشته باشد.
وی افزود: راهبرد رهبر معظم انقلاب حضور گسترده مردم در انتخابات است و این موضوع منحصر به دوره کنونی نیست، بلکه ایشان از ابتدا تا کنون همواره بر این مهم تأکید داشته‌اند.
تویسرکانی اظهار کرد: دشمنان مردم ایران تلاش می‌کنند مانع حضور گسترده و حداکثری مردم در صحنه انتخابات شوند؛ البته این موضوع صرفا منوط به تلاش دشمنان نیست، چرا که در داخل نیز مسائلی مانند گرانی‌ها و ناکارآمدی‌های مختلف وجود دارد که در این زمینه تأثیرگذار است.
وی عنوان کرد: برخی‌ها در داخل کشور، به دنبال تضعیف نظام هستند و در چنین فضایی است که بسیج باید وارد میدان شود و برای حضور حداکثری و آگاهانه مردم پای صندوق‌های رأی تلاش کند.
نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: در همین راستا بسیج وظیفه دارد تا سه اقدام اصلی را در دستور کار قرار دهد اول اینکه بسیج نباید از مصداق خاصی در انتخابات حمایت کند و نباید نسبت به هیچ فردی حساسیت داشته باشد و هر کسی را که شورای نگهبان تأیید صلاحیت کرد برای ما محترم است.
تویسرکانی خاطرنشان کرد: سپاه و بسیج نباید خودش را خرج فرد و یا گروهی کند بلکه باید خودش را هزینه مردم و انقلاب و کشور کند و نباید سرمایه اجتماعی سپاه و بسیج برای یک نفر هزینه شود.
وی یادآور شد: برخی کاندیداهای انتخابات به دنبال یارگیری از درون سپاه و بسیج هستند اما ما نباید بگذاریم چنین اتفاقی رخ دهد.
نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: اقدام دیگری که باید بسیج انجام دهد بحث روشنگری است و این مجموعه وظیفه دارد این مقوله مهم را تبیین کند که حضور گسترده و حداکثری مردم در انتخابات چه فوایدی برای کشور دارد و از طرف دیگر عدم حضور چه ضررهایی برای کشور خواهد داشت.
تویسرکانی ادامه داد: باید برای جامعه تبیین کرد که حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی، ضامن امنیت و اقتدار و پیشرفت و رفاه مردم و زمینه‌ساز حل مشکلات اقتصادی است.
وی تأکید کرد: امروز همه مردم نسبت به وضعیت اقتصادی و ناکارآمدی‌های موجود معترض هستند، لذا باید بدانیم که راه برون‌رفت از وضعیت کنونی و نجات کشور، حضور پای صندوق های رأی و انتخاب درست است.
نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اختیارات فراوان و گسترده رئیس‌جمهور و تأثیر آن در اداره کشور تصریح کرد: رئیس‌جمهور در کشور ما، دارای اختیارات زیادی است و نقش بسیار تعیین کننده‌ای در اداره کشور دارد.
تویسرکانی اظهار کرد: اقدام دیگری که بسیجیان وظیفه دارند انجام دهند، جهاد امیدآفرینی و کمک‌های مومنانه و رسیدگی به مستضعفین است. بسیج در این قبال وظیفه دارد و باید به مستضفعان به عنوان صاحبان اصلی انقلاب توجه جدی شود.
وی گفت: بسیجیان باید حس شب عملیات داشته باشند و بدانند که ۲۸ خرداد امسال شب عملیات و به مثابه شب قدر انقلاب اسلامی است چرا که سرنوشت انقلاب را مشخص می‌کند.
انتهای پیام/۴