امام جمعه سرایان:

راه پیگیری مطالبات اعتراض در کف خیابان نیست/ لزوم برکناری مدیران نالایق و توجه به توان داخلی/ مردم از دروغ‌سازى دشمنان فریب نمی‌خورند

امام جمعه سرایان گفت: مطالبات مردم به حق است اما راه پیگیری آن، اعتراض در كف خیابان‌ها نیست چون دشمن منتظر فرصتی برای ضربه‌زدن به نظام است تا هزینه‌های مادی و معنوی برای نظام تحمیل كند.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد نجمی‌پور امام جمعه سرایان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: نظام اسلامی در طول تاریخ ۴۰ ساله خود همواره توطئه‌های بزرگی را پشت سر گذاشته است كه این توطئه‌ها با حضور هوشمندانه و غیرتمندانه مردم و رهبری معظم انقلاب اسلامی به عنوان ستون فقرات نظام خنثی شده است.
وی افزود: توطئه‌های سلسله‌واری كه از پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد از جمله كودتاهای مختلف مانند کودتای نوژه، جنگ تحمیلی، فتنه ۱۳۸۸ و موارد دیگر و امروز نیز مشکلات معیشتی و اقتصادی در جامعه وجود دارد.
امام جمعه سرایان گفت: چندی قبل همه كسانی كه از انقلاب اسلامی كینه به دل داشتند ازجمله منافقان دور هم جمع شدند و با ابزار رسانه‌ای شبکه‌های ماهواره‌ای مانند بی‌بی‌سی، رادیو فردا و من‌وتو، با دلارهای عربستان و تشویق صهیونیست‌ها و آمریکای جنایتکار، علیه ملت ایران، توطئه‌هایی را طرح‌ریزی کردند.
نجمی‌پور افزود: آن‌ها دنبال اعتبارزدایی از نظام جمهوری اسلامی ایران با شیوه گسترش فساد و بی‌بندوباری در سطح جامعه، سیاه‌نمایی ذهن مردم و راه‌انداختن دعواهای سیاسی و جناحی در كشور و اعتماد‌زدایی از نظام جمهوری اسلامی با سیاست القای ناكارآمدی انقلاب در افکار عمومی و تشویق مردم به اعتراضات صنفی و فاصله‌انداختن میان مردم و مسئولان بود و با تبلیغات شوم خودشان چنین در زبان مردم انداختند كه همه مسئولان نظام دزد و غارتگرند و هدفشان سرپوش گذاشتن بر دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی است.
طرح‌های آشوب‌سازی دشمنان در داخل کشور
وی تصریح کرد: از بررسى وضعیت كنونى كشور مشخص مى‌شود آشوب‌سازان براى تابستان ۱۳۹۷ نیز طرح‌هایی برای آشوب‌سازى و شورش‌سازى دارند و از همان روش‌هاى معمول براى ایجاد شورش در كشور بهره مى‌گیرند.
امام جمعه سرایان با بیان این‌که راه‌حل مقابله با شورش‌سازى دشمن، حضور آگاهانه مردم است گفت: دشمنان نظام در طول سال‌هاى بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از شیوه‌هاى مختلفى براى مقابله با این نظام مردمى استفاده كرده‌اند.
نجمی‌پور افزود: فتنه‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ مواردی بود که دشمنان، با طرح یک مطالبه، برخی از افراد را به خیابان‌ها آوردند و اغتشاش و آشوب راه انداختند.
راه پیگیری مطالبات، اعتراض در کف خیابان نیست
وی با بیان این‌که دشمنان، امروز نیز می‌خواهند مردم را در مقابل نظام و انقلاب اسلامی قرار دهند اظهار کرد: اگر چه مطالبات مردم به حق است اما راه پیگیری آن، اعتراض در كف خیابان‌ها نیست چون دشمن منتظر فرصتی برای ضربه‌زدن به نظام است تا هزینه‌های مادی و معنوی برای نظام تحمیل كند.
امام جمعه سرایان گفت: ما نمی‌گوئیم مردم چشمشان را به روی ناكارآمدی برخی از دستگاه‌ها ببندند و همه قبول داریم نقاط ضعف جدی در برخی از مسئولان وكم‌كاری برخی ادارات وجود دارد اما دشمن از برخی موارد مانند مالباختگان در برخی مؤسسات مالی و اعتباری، جهت موج‌سواری برای ناكارآمد نشان‌دادن نظام استفاده می‌کند.
نجمی‌پور تأکید کرد: مسئولان موظف‌اند مطالبات برحق مردم را به صورت قانونی و در اسرع وقت پیگیری کنند.
مدیران نالایق باید برکنار و به مردم معرفی شوند
وی با بیان این‌که مدیران نالایق باید برکنار و به مردم معرفی شوند اظهار کرد: قوه قضائیه با مدیران ناكارآمدی كه در پیگیری مطالبات مردم بن‌بست ایجاد می‌كنند برخورد جدی، قاطع و قانونی كند.
امام جمعه سرایان با بیان این‌که مشروعیت‌زدایی از رهبری معظم نظام و ولایت از دیگر اهداف جلسه منافقان است تصریح کرد: دشمن تلاش می‌كند نوك پیکان حمله را به طرف دیده‌بان انقلاب اسلامی ببرد.
نجمی‌پور افزود: دشمن نمی‌تواند باور کند که نظام جمهوری اسلامی بعد از ۴۰ سال محکم روی پای خودش ایستاده و تمام نقشه‌های استکباری و استعماری را نقش برآب كرده و الگویی برای كشورهای منطقه شده است.
وی اظهار کرد: دشمن، همه این پیروزی‌ها را از مدیریت رهبری معظم انقلاب اسلامی می‌داند و معلوم است كه مدیریت حکیمانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری موجب حقد و كینه استکبار شده و همه هجمه‌ها را به سمت سکاندار انقلاب اسلامی برده است تا مردم را از رهبری جدا كند.
امام جمعه سرایان با بیان این‌که صدمه به اعتبار نهادهاى امنیتى كشور از دیگر اهداف جلسه منافقان است گفت: هدف از این كار این بود كه در شرایط بحرانى نهادهاى امنیتى مورد اعتماد مردم نباشند و مردم به گزارش‌ها و خواسته‌هاى این نهادهاى امنیتى توجهى نکنند.
دروغ‌سازى و شایعه‌سازى توسط دشمنان اسلام
نجمی‌پور افزود: در سال‌هاى اخیر دروغ‌سازى و شایعه‌سازى توسط دشمنان اسلام، در شبکه‌هاى اجتماعى و با استفاده از ابزارهاى جدید پیام‌رسانى صورت مى‌گیرد.
وی اظهار کرد: بى‌اعتباركردن دستگاه قضایى كشور از دیگر اهداف دشمنان است چراکه با آغاز بحران‌سازى و شورش‌سازى، بعد از نهادهاى امنیتى این دستگاه قضایى است كه در جهت ایجاد آرامش در كشور عمل مى‌كند و آشوب‌سازان را مورد مؤاخذه قرار می‌دهد.
امام جمعه سرایان با بیان این‌که كشته‌سازى و مظلوم‌نمایى از دیگر اهداف دشمنان است تصریح کرد: از دیگر شیوه‌هاى آشوب‌سازان، ایجاد صحنه‌هاى احساسى و در صورت امکان كشته‌سازی است که در آشوب‌های فتنه‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ به خوبى شاهد همین روند بودیم.
نجمی‌پور افزود: در پروژه آشوب‌سازى كنونى كه از زمستان سال گذشته آغاز شده است و در تابستان امسال دنبال تکمیل آن هستند نیز باید منتظر چنین دروغ‌ها و شایعاتى بود و حتى احتمال آن‌كه دشمن خود عمدا دست به كشته‌سازى بزنند تا كشور را دچار بحران كنند، وجود دارد.
وی تصریح کرد: همه‌ى طرح‌هاى دشمن در فتنه‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ با حضور دشمن‌شکن مردم با شسکت مواجه شد.
مردم نشان‌دادند از طرح‌هاى دشمن فریب نمى‌خورند و تحت تأثیر شایعات قرار نمى‌گیرند
امام جمعه سرایان گفت: مردم نشان‌داده‌اند از طرح‌هاى دشمن فریب نمى‌خورند و صنعت آشوب‌سازى دشمن را درك كرده‌اند و تحت تأثیر شایعات و بازى‌هاى آن‌ها قرار نمى‌گیرند.
نجمی‌پور افزود: مردمى كه بازى رسانه‌اى دشمن را درك کردند، با حضور آگاهانه در ۹ دی به دوره‌ى طولانى از بازى روانى و طرح‌هاى حساب‌شده آشوب‌سازى و براندازى دشمن در فتنه ۱۳۸۸ پایان دادند.
وی اظهار کرد: اكنون نیز آن‌چه مى‌تواند توطئه‌ها و طرح‌هاى شورش‌سازى و آشوب‌سازى دشمن را به خوبى با شکست مواجه کند، حضور آگاهانه مردم در برابر دشمن است.
امام جمعه سرایان گفت: در دى‌ماه ۱۳۹۶ دشمن طرح آشوب‌سازى گسترده خود را به بهانه معضلات اقتصادى كلید زد اما حضور مردم در روزهاى نیمه دى‌ماه و راهپیمایى‌های مردم نشان داد مردمى كه از مشکلات اقتصادى در رنج هستند، تحت تأثیر تبلیغات دشمن قرار نمى‌گیرند و در عین این‌كه از معضلات اقتصادى گلایه دارند، اجازه نمى‌دهند دشمنانى كه بخش زیادى از مشکلات حاصل دشمنى همان‌ها است، از آب گل‌آلود ماهى بگیرند.
نجمی‌پور افزود: هدف اصلى شورش‌سازان این است كه امنیت و استقرار نظام سیاسى بر هم بخورد، از این‌روست كه به عنوان مثال در تجمع اعتراضى كارگران جهت معوق‌ماندن حقوقشان، آشوب‌سازان با حضور بین کارگران، به بستن جاده‌هاى اطراف یا حمله به ساختمان‌هاى دیگر دست مى‌زنند و با ایجاد ناامنى و درگیرى كارى مى‌كنند كه نه كارگران به حقوقشان مى‌رسند و نه راهى به این سو باز می‌شود.
وی اظهار کرد: تنها راه‌حل مشکلات كشور، برگشتن به گفتمان انقلاب، امام و رهبری و پرهیز از هرگونه رفتار و گفتاری كه موجب شکستن وحدت در جامعه شود، است.
امام جمعه سرایان گفت: منظور از وحدت، وحدت بین نیروهای معتقد به نظام و انقلاب و عناصر ارزشی و ولایی برای حمایت و حفاظت از دستاوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی به دور از تنش و جنجال است.
لزوم توجه دولت به توان داخلی و مبارزه با فساد
نجمی‌پور افزود: مسئولان دولتی به توان داخلی و كار و تلاش در جهت اقتصاد مقاومتی اعتماد کنند.
وی تأکید کرد: باید با فساد، ظلم، تبعیض، تجمل، رانت‌خواری، و اشرافی‌گری مسئولان مقابله کرد.
امام جمعه سرایان گفت: برخی از مسئولان به جای حل مشکلات مردم و به جای تزریق امید به ملت، مشغول دعواهای سیاسی و جناحی و تقسیم بیت‌المال و صندلی‌های ریاست خودشان هستند.
دشمن دنبال جهت‌دهی به مطالبات مردم برای ضربه‌زدن به انقلاب اسلامی است
نجمی‌پور افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز دنبال ایجاد شکاف میان مردم و نظام هستند هر چند كه برخی از اعتراضات مردم بابت شرایط نابسامان اقتصادی و معیشتی به حق است اما دشمنان تلاش می‌كنند با جهت‌دهی به این اعتراضات به امنیت ملی كشور لطمه بزنند.
وی اظهار کرد: اگر مسئولان كشور صادق باشند، مثل مردم زندگی كنند و تشریفات زائد را كنار بگذارند، دسترسی مردم به مسئولان افزایش یافته و مردم به راحتی می‌توانند مشکلات و مسائل خود را به آن‌ها انتقال دهند.
امروز مشکلات اقتصادی و معیشتی نخستین مشکل آحاد مردم است
امام جمعه سرایان با بیان این‌که امروز مشکلات اقتصادی و معیشتی نخستین مشکل آحاد مردم است تأکید کرد: مسئولان نظام باید این مشکلات را درك كرده و در پی حل آن باشند.
با مذاکره و کوتاه‌آمدن در برابر دشمن مشکلات حل نمی‌شود
نجمی‌پور افزود: شکی در این نیست كه با مذاكره، گفت‌وگو و كوتاه‌آمدن در برابر دشمن، مشکلات كشور برطرف نخواهد شد.
وی اظهار کرد: همان‌طور كه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، هزینه تسلیم‌شدن در برابر دشمنان بیش از هزینه مقابله و ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی‌های آن‌ها است.
امام جمعه سرایان گفت: اولویت‌های اصلی امروز كشور سرمایه‌گذاری، تورم، اشتغال، بهبود شرایط نظام بانکی، مدیریت نقدینگی در كشور و موضوعات مربوط به تولید ملی و واردنکردن كالاهای مشابه تولید داخل به كشور است.
انتهای پیام/۴