ربیعی:گشایش در اشتغال با حمایت از مشاغل خرد/ایجاد ۶۰۰ هزار شغل در سال۹۵

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه باحمایت از مشاغل خرد گشایش بیشتری در اشتغال خواهیم داشت، گفت: چنانچه دست دولت باز شود اعتباری ویژه به مسکن اجتماعی اختصاص داده می شود.

به گزارش خاورستان، علی ربیعی در گفتگو با مهر در مورد اقداماتی که در سال ۹۵ انجام خواهد شد، افزود: در سال جاری کیفی‌سازی بیمه سلامت را دنبال خواهیم کرد به طوری که طی دو سال گذشته اقدامات لازم برای فراگیری آن انجام دادیم و توانستیم حدود ۱۱ میلیون نفر را بیمه کنیم.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۵ قطعاً گشایش بیشتری در زمینه اشتغال خواهیم داشت، گفت: بر اساس اعتبار اختصاص داده شده در لایحه بودجه، از مشاغل خانگی و خرد حمایت می کنیم و با خوشه‌بندی و زنجیره‌‌ای کردن این مشاغل تا ۶۰۰ هزار شغل ایجاد خواهیم کرد که امیدواریم محقق شود.
وریر رفاه به سازمان بیمه سلامت نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بیمه سلامت به منظور رفع مشکلات اعتباری خود، اقداماتی چندجانبه در جهت کاهش و کنترل هزینه‌های خود در سال گذشته انجام داده که در سال ۹۵ نیز آن را ادامه خواهد داد تا بتوانیم یک برنامه‌ریزی جدی برای رفع مشکلات اعتباری آن انجام دهیم.
وی گفت: طرحی اجرا کردیم که بر اساس آن برخی موارد غیرشفاف، مشخص شد و به منظور جبران مشکلات آن، سعی می‌کنیم پرداخت بدهی‌ها به این سازمان را نیز به روز کنیم.
ربیعی همچنین به برنامه‌های سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: تامین اجتماعی در سال جاری رویه‌های جدی‌تری برای به روز کردن پرداختی‌های مراکز طرف قرارداد انجام خواهد داد و در همین رابطه سال قبل قرارداد همکاری با بانک رفاه منعقد کرده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد مسکن اجتماعی تاکید کرد: در سال جاری چنانچه دست دولت باز شود اعتبارات ویژه ای به مسکن اجتماعی بازنشستگان اختصاص خواهیم داد.