مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

رتبه دوم خراسان‌جنوبی در جهادگران آسمانی/ قنات روستای سیدان افتتاح می‌شود

هنری گفت: از 35 جهادگر آسمانی که در کشور شناسایی شدند 6 نفر از استان خراسان جنوبی هستند که بر این اساس استان ما بعد از تهران بیشترین جهادگر آسمانی را دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به مناسبت ۱۰ مرداد ماه سالروز دیدار جهادگران با مقام معظم رهبری در سال ۹۸، اولین یادواره جهادگران آسمانی در تهران برگزار می‌شود.
وی افزود: جهادگران آسمانی جهادگرانی هستند که در حین ماموریت جهادی و خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم بر اثر حادثه به رحمت خدا رفته‌اند و چون در مسیر خدمت به مردم بوده مطمئنا در پیشگاه الهی اجر شهید خواهند داشت.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: در این خصوص تاکنون حدود ۳۵ نفر در کشور شناسایی شدند که ۶ نفر مربوط به استان خراسان جنوبی است و استان ما بعد از تهران بیشترین جهادگر آسمانی را دارد.
هنری عنوان کرد: جهادگر محمد خراسانی از سرایان و جهادگران علیرضا پروانه، محمد رضا سبزه بین، پژمان هاشمی، حبیب فرزانه و رحمت شیرین از شهرستان نهبندان هستند.
وی خاطرنشان کرد: یادواره جهادگران آسمانی با توجه به شرایط کرونا با محوریت استان تهران بصورت ویدئوکنفرانس در استان‌ها با حضور خانواده جهادگران برگزار خواهد شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: همچنین به مناسبت دهم مرداد ماه سالگرد دیدار جهادگران با مقام معظم رهبری و به یاد و خاطره جهادگران آسمانی استان همزمان با کل کشور روز چهارشنبه ۸ مرداد افتتاح پروژه قنات روستای سیدان خوسف به نمایندگی از ۹ پروژه در استان با اعتبار ۴۴۰ میلیون تومان افتتاح خواهد شد.
هنری بیان کرد: در راستای تحقق پیام ۹ بندی مقام معظم رهبری به گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی در ۱۱ مرداد ۹۸ نیز تجدید پیمان جهادگران با نماینده محترم ولی فقیه در استان انجام می شود و همچنین بیانیه مجمع جهادگران استان در تحقق پیام معظم له نیز صادر خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷