معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی:

رتبه دوم خراسان جنوبی در مهارت آموزی/ آموزشی که منجر به اشتغال نشود باید از سیاست فنی و حرفه‌ای حذف شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: بر اساس نیاز بازار آموزش‌ها بایدارائه شود در غیر این صورت اگر آموزشی منجر به اشتغال نشود باید از سیاست‌های فنی و حرفه‌ای حذف شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید اقدامات شایسته‌ای با برنامه ریزی برای بازار فروش محصولات تولیدی استان انجام شود.
وی افزود: تولیدات استان باید بر مبنای بازار فروش باشد و اگر مهارت‌آموزی در راستای بازار فروش بوده به طور قطع در امر فروش محصولات و تولیدات موفق خواهیم شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: اگر به گونه‌ای برنامه ریزی شود که استان در راستای بومی سازی برای تولیدات اقدام کند به طور قطع این موفقیت برای آموزش گیرندگان و آموزش دهندگان خواهد بود.
عابدی گفت: سازمان فنی و حرفه‌ای دوره‌هایی بر مبنای نیازسنجی بازار برگزار می‌کند که بسیار شایسته و ارزشمند است و یک سری اقداماتی در راستای اشتغال خرد خانگی انجام شده و این اشتغال نیاز به آموزش بیشتر دارد و باید بعد از ایجاد بازار فروش برای محصولات نیز آموزش‌ها گسترده‌تر شوند.
وی با بیان اینکه سطوح آموزش مانند سطوح اشتغال متفاوت است و باید سطوح آموزش کارآموزان نیز بالاتر باشد، افزود: اقدامات خوبی صورت گرفته اما انتظار است بعد از آموزش‌های مقدماتی آموزش‌های کاربردی نیز برای بالابردن سطح اشتغال صورت گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: مهارت آموزی در ایجاد اشتغال تاثیر بسزایی دارد و خراسان جنوبی در طرح مهارت آموزی رتبه دوم کشور را دارد.
عابدی گفت: در طرح کارورزی و مهارت آموزی که توسط سازمان فنی و حرفه‌ای صورت گرفته دولت نیز اعتباراتی مدنظر قرار داده و برای بروزرسانی تجهیزات فنی و حرفه‌ای اقداماتی شده که باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس نیاز بازار آموزش‌ها بایدارائه شود در غیر این صورت اگر آموزشی منجر به اشتغال نشود باید از سیاست‌های فنی و حرفه‌ای حذف شود.
انتهای پیام/۱۲۷