استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد

رتبه دوم مشارکت مردم خراسان جنوبی در انتخابات/ ۲۰۰ هزار رای به صندوق های استان ریخته شد

معتمدیان گفت: تا دقایقی قبل بیش از ۲۰۰ هزار رای به صندوق های استان ریخته شده که ۵۲ درصد شرکت کننده ها خانم و ۴۸ درصد آقایان بودند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در بازدید از شعبه اخذ رای شهرداری بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خوشبختانه بر اساس آخرین وضعیتی که از ستاد انتخابات کشور دریافت کردیم گزارشات رسیده شاهد حضور خوب مردم استان در انتخابات بودیم.
وی افزود: مردم خراسان جنوبی با حضور باشکوه خود تا کنون رتبه دوم را از جهت شرکت در انتخابات بعد از استان کهکیلویه و بویر احمد داشتنند.
استاندار خراسان جنوبی ضمن تقدیر و تشکر از مردم استان، بیان کرد: مردم استان ثابت کردند به آرمانهای والای امام راحل (ره) و نظام اسلامی پایبند هستند.
معتمدیان عنوان کرد: بر اساس آنالیزی که صورت گرفته خراسان جنوبی جزو استانهایی است که تمام صندوق های ثابت و سیار به شبکه ملی کشور اتصال دارد و به صورت آنلاین تمام آرایی که به صندوق ها ریخته میشود در ستاد انتخابات قابل مشاهده است.
وی اظهار کرد: تا دقایقی قبل بیش از ۲۰۰ هزار رای به صندوق های استان ریخته شده که ۵۲ درصد شرکت کننده ها خانم و ۴۸ درصد آقایان بودند.
استاندار خراسان جنوبی گفت: به مردم استان توصیه میشود در ساعات باقی مانده از مرحله اول و قانونی اخذ رای به شعب مراجعه کنند و رای دهند.
معتمدیان گفت: در صورت تمدید زمان اخذ رای به دستور وزیر کشور زمان اخذ رای در استان افزایش خواهد داشت.
وی بیان کرد: در مورد تعرفه در استان هیچ نگرانی وجود ندارد و با وجود تهیه تعرفه مازاد در صورت نیاز به شعب داده خواهد شد.
استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: با توجه به تدابیر اندیشیده شده در استان و آموزش هایی که به عوامل اجرایی داده شده به عوامل اجرایی و باتوجه به تقویت هیئت های بازرسی در استان وضعیت اخذ رای در استان خوب است.
معتمدیان عنوان کرد: در هر شهرستان و هر شعب بازرس ثابت حضور دارد علاوه بر این، بازرس ویژه از طرف وزیر کشور حکم گرفته و در شعب حاضر هستند وضعیت را رصد میکنند.
وی تصریح کرد: هیئت های نظارت که در شعب اخذ رای حضور دارند شرایط را رصد میکنند و آماده دریافت تخلفات احتمالی در سراسر استان هستیم که در حداقل زمان مورد پیگیری قرار میگیرد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به تعامل و هم افزایی که بین دستگاه های نظارتی متولی انتخابات وجود دارد مورد خاصی که نشان از تقلب یا تخلف سازماندهی شده و قابل توجهی وجود نداشته باشد مورد خاصی در استان وجود ندارد فقط تعدادی موارد جزئی گزارش شده که برخورد لازم با متخلفینی که در این زمینه باشد انجام خواهد شد‌.
معتمدیان بیان کرد: تمدید انتخابات بستگی به حضور مردم دارد قطعا هماهنگی های لازم انجام خواهد شد.ساعت ۲۴ امشب ساعت پایانی رای گیری است.
انتهای پیام/۱۲۷