رزمایش امنیتی و تهاجمی با هدف ارتقای توان رزمی در شرق کشور برگزار شد

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هدف اصلی ما در رزمایش امنیتی بالا بردن توان و آمادگی رزم واحدهای عملیاتی در منطقه شرق کشور بود که به اهداف از پیش تعیین‌شده دست یافتیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار محمد پاکپور روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش امنیتی و تهاجمی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با رمز مقدس یا فاطمه الزهرا (س) در منطقه عمومی و مرزی شاهرخت خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: در این رزمایش ترکیبی از برخی تجهیزاتی داشتیم که بتازگی در سازمان رزم نیروی زمینی سپاه وارد شده و همان تجهیزات مورد ارزیابی قرار گرفت و در این میدان رزمایش پاسخ خوبی دادند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: هدف اصلی ما در رزمایش امنیتی بالا بردن توان و آمادگی رزم واحدهای عملیاتی در منطقه شرق کشور بود که به اهداف از پیش تعیین‌شده دست یافتیم.

وی بیان کرد: برنامه‌های جانبی این رزمایش نیز در یک هفته اخیر با رویکرد مردم‌یاری، محرومیت‌زدایی و تقویت وحدت اجرا شد که مورد استقبال مردم منطقه هم قرار گرفت.

مرحله نهایی رزمایش مهم ترکیبی – امنیتی قرارگاه ثامن‌الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز با رمز مقدس یا فاطمه الزهرا (س) در منطقه عمومی و مرزی شاهرخت شهرستان زیرکوه استان خراسان جنوبی برگزار شد.

هدف از برگزاری این رزمایش تقویت و ارتقای آمادگی‌های رزمی و دفاعی یگان‌های نیرو برای مقابله با تهدیدات احتمالی و مقابله با گروهک‌های تروریستی – تکفیری همچنین انتقال تجربه به نسل جدید نیروهای سپاه پاسداران عنوان شده است.

این رزمایش هفت روزه در منطقه‌ای به وسعت تقریبی ۵۰۰ کیلومتر مربع برگزار شد و واحدهای پهپادی، هوانیروز، زرهی، توپخانه و فاوا و یگان‌های پیاده و تکاوری همراه با واحدهای جنگ الکترونیک، عملیات ترکیبی مقابله با تهدیدات تروریستی احتمالی را تمرین کردند.

در این رزمایش که با بهره‌گیری از آخرین تاکتیک های رزمی و استفاده از مهمات ویژه و براساس سریال‌های جنگی و کاملا شبیه‌سازی شده با محیط و شرایط محتمل تهدیدات انجام شد، هماهنگی و همپوشانی سیستم‌های مختلف مورد توجه جدی فرماندهان و رزمندگان شرکت‌کننده قرار گرفت.

این رزمایش برنامه‌های جانبی هم داشت از جمله بیمارستان تخصصی صحرایی ثامن‌الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه از روز یکشنبه در شهرستان زیرکوه برپا شد و حدود ۱۰ هزار نفر از خدمات این بیمارستان صحرایی بهره‌مند شده‌اند.

انتهای پیام/۱۰