مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی:

رزمایش سراسری کمک مومنانه در خراسان‌جنوبی آغاز شد/ ترویج فرهنگ انفاق در جامعه

هنری گفت: رزمایش سراسری کمک مومنانه برای کمک و خدمت‌رسانی به نیازمندان و اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا و افرادی که مشاغل خود را از دست داده‌اند در خراسان‌جنوبی آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: رزمایش سراسری کمک مومنانه برای کمک و خدمت‌رسانی به نیازمندان و اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا و افرادی که مشاغل خود را از دست داده‌اند با محوریت پایگاه‌های مقاومت بسیج همزمان با سراسر کشور در خراسان‌جنوبی آغاز شده است.
وی با بیان این‌که شماره حساب شهرستانی و استانی برای جمع‌آوری کمک‌ها نیز اعلام خواهد شد، افزود: تمامی اقلام و کمک‌های نقدی جمع آوری شده در هر محل یا منطقه در همان منطقه جغرافیایی توزیع می‌شود.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: بر این اساس تمامی هم استانی‌های می‌توانند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را در سراسر استان در روستاها و شهرها به پایگاه‌های مقاومت بسیج حوزه‌ها و رده‌های مختلف سپاه و اقشار بسیج در سطح استان تحویل دهند.
هنری عنوان کرد: درستادهای استانی و شهرستانی رزمایش نیز هماهنگی بین توزیع اقلام و بسته‌ها بین مناطق ضعیف‌تر انجام می‌شود.
وی اظهار کرد: اولین اقدام پایگاه‌های بسیج شناسایی خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده از کرونا در روستاها و شهرها و تهیه بانک اطلاعاتی جامع بوده که با توجه به اشراف کامل پایگاه‌های بسیج به مردم روستا و محله با همکاری مجموعه‌های موجود در مساجد با محوریت مساجد تهیه می‌شود.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های این رزمایش شناسایی حامیان مالی برای افراد مد نظر و اتصال آنها به همدیگر برای پشتیبانی مالی مداوم از خانواده تا رفع کامل مشکلات ناشی از این بیماری خواهد بود.
هنری گفت: یکی از موضوعات مهم این رزمایش شرکت تمام اقشار مردم با هر میزان توانایی کمک در این طرح بوده که باعث ترویج فرهنگ انفاق در جامعه خواهد شد.
وی با بیان این‌که مرحله‌ اول رزمایش تا پایان ماه مبارک رمضان خواهد بود، افزود: دبیرخانه این رزمایش در سازمان بسیج سازندگی استان خراسان‌جنوبی فعال شده و به طور مداوم پیگیر مراحل اجرایی طرح خواهد بود.
انتهای پیام/۱۲۷