رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی:

رسانه‌ها به مسائل جناحی ورود پیدا نکنند/ انتقاد رسانه‌ها سازنده و دارای پیشنهاد باشد

حجت الاسلام حمیدی با بیان این‌که رسانه‌ها نباید به مسائل جناحی ورود پیدا کنند، گفت: ورود رسانه‌ها به مسائل سیاسی و جناحی باعث می‌شود مردم اعتماد نکنند، رسانه‌ها باید به سیاست‌های نظام و مواضع مقام معظم رهبری بپردازند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه دادگستری خراسان جنوبی ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، اظهار کرد: این ایام فرصت خوبی برای تبیین وظیفه خطیر خبرنگاران است.
وی افزود: با شیوع ویروس منحوس کرونا کار خطیر خبرنگاران با سختی روبه رو شده است چراکه خبرنگار باید در عرصه باشد و با پشت میز نشینی نمی توان خبررسانی کرد.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: کار رسانه‌ای یک وظیفه خطیر است و از ابعاد مختلف مطالبه‌گری، حفظ آرامش در جامعه و اطلاع رسانی برخوردار است.
حجت الاسلام حمیدی با اشاره به این‌که خبرنگاران باید در جامعه مطالبه‌گری داشته باشند، تصریح کرد: اگر خبرنگاران مطالبه‌گری نداشته باشند این مطالبه‌گری‌ها به سطح خیابان کشانده می شود و دشمنان از آن سوء استفاده می‌کنند.
خبرنگاران اعتماد مردم را جلب کنند
وی با اشاره به این‌که خبرنگاران باید اعتماد مردم را جلب کنند، افزود: مردم وقتی به شما اعتماد و شما را به عنوان نماینده خود قبول کنند، آنگاه خواهید توانست مطالبه‌گری خواهید داشته باشید.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: رسانه ها باید از آنچه که باعث سلب اعتماد مردم می شود خودداری کرده به شایعات دامن نزنند و با سند و مدرک یک موضوع را مطرح کنند.
حجت الاسلام حمیدی با بیان این‌که رسانه‌ها نباید به مسائل جناحی ورود پیدا کنند، تصریح کرد: ورود رسانه‌ها به مسائل سیاسی و جناحی باعث می‌شودمردم اعتماد نکنند، رسانه‌ها باید به سیاست‌های نظام و مواضع مقام معظم رهبری بپردازند.
انتقاد رسانه‌ها باید سازنده و همراه با ارائه راهکار باشد
وی با بیان این‌که جایگاه انتقاد در رسانه‌ها است، افزود: انتقاد رسانه‌ها باید سازنده و همراه با ارائه راهکار و پیشنهاد باشد.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: انتقاد باید به گونه‌ای باشد که نقاط مثبت نیز بیان شود تا باعث ایجاد امنیت و ثبات در جامعه شود و همچنین نقاط منفی نیز نباید بزرگنمایی شود تا باعث ایجاد یاس و نا امیدی در مردم نشود.
حجت الاسلام حمیدی با اشاره به این‌که کار رسانه مصداق امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: دستگاه قضا پشتیبان خبرنگاران است و از رسانه‌هایی که به درستی اخبار را با سند و مدرک منعکس کنند حمایت خواهد کرد چراکه یکی از جاهایی که می تواند به دستگاه قضا خوراک برساند عرضه خبرنگاری است.
وی با بیان این‌که رسانه‌ها در عرصه بین‌المللی باید به جنگ رسانه‌های معاند نظام بروند، افزود: رسانه‌های معاند در مورد مقابله با ویروس کرونا مشکلات کشورهای خود را نادیده می‌گیرند اما علیه نظام جمهوری اسلامی ایران خبرهای ضد و نقیضی را بیان می کنند.
حجت الاسلام حمیدی تصریح کرد: در جنگ رسانه‌ای نظامیان نمی‌توانند به جنگ با دشمن بروند و این وظیفه خطیر خبرنگاران و سربازان این عرصه است.
عرصه خبر عرصه ادعا نیست بلکه عرصه اطلاع‌رسانی است
علیرضا آئینه دار مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: عرصه اطلاع رسانی و خبر عرصه بسیار سخت و تاثیرگذاری است.
وی افزود: با توسعه فضای مجازی بعضی می‌خواهند ادعای خبررسانی کنند اما کار حرفه‌ای رسانه‌ای خیلی سخت است.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی با بیان این‌که یک خبر گاهی می تواند یک شهر و کشور را به هم بریزد و گاهی می‌تواند آرامش را به جامعه هدیه دهد، گفت: خبرنگاران سربازان عرصه خبر هستند و در راه حفاظت کار می‌کنند.
آئینه‌دار تصریح کرد: جامعه خبررسانی خراسان جنوبی، جامعه بدون حاشیه‌ای است و کار مطالبه‌گری را انجام می‌دهد.
وی با اشاره به این‌که عرصه خبر عرصه ادعا نیست بلکه عرصه اطلاع‌رسانی است، افزود: عرصه خبرنگاری باید به عرصه علمی و تحلیلی نیز ورود پیدا کند.
انتهای پیام/ ۱۳۲