معاون پایش و تحلیل اخبار سازمان فضای مجازی بسیج تأکید کرد

رسانه مهمترین ابزار جنگی در شرایط فعلی کشور

مهرکش گفت: رسانه ابزار جنگی بوده و جنس آن همان موشک های بالستیک هوا فضای سپاه پاسداران است که پایگاه های دشمنان را هدف قرار می دهد.

به گزارش خاورستان به نقل از هرمز، بهزاد مهرکش، مسئول پایش و تحلیل اخبار سازمان فضای مجازی بسیج کشور، صبح امروز، در افتتاحییه نخستین رویداد تولید محتوای تخصصی فعالان فضای مجازی بسیج استان هرمزگان، اظهار کرد: در این رویداد کم سابقه در دنیا،۱۵۰۰ نفر در قالب ۵۰۰ تیم تخصصی همزمان در ۳۲ استان ،به مدت ۴۸ ساعت، در سراسر کشور در حال برگزاری است.
وی با بیان اینکه نبرد اصلی ما جنگ شناختی و تسلط بر تفکر است،افزود: دشمن سه راهبرد کوتاه مدت میان و بلند مدت، در برابر کاربران فضای مجازی را در پیش گرفته است.
معاونت مپتا سازمان فضای مجازی بسیج در ادامه عنوان کرد: دشمن به صورت شبانه روزی درحال کار و ایجاد عملیات روانی در فضای مجازی است و برای تک تک لحظات ما برنامه دارد.
مهرکش گفت: دشمن در این فضا در قالب های روانی، با ایجاد مسائل کوچک و متعدد که به آن «شوک درمانی» گفته می شود به دنبال ایجاد جنگ روانی است و گسی در این نبرد پیروز است که راهبرد دشمن و تکنیک های آن ها را بشناسد.
وی با بیان اینکه برنامه بلند مدت دشمن به صورت جریانی ، گفتمانی در فضای ذهنی است،تصریح کرد: وقتی دشمن‌نگاه کلان ذهن و‌گفتمان را تغییر دهد، کاربران این فضا تبدیل به برده آن ها خواهند شد.
معاونت مپتا سازمان فضای مجازی بسیج با بیان اینکه بستر فعلی فضای مجازی در‌دنیا به صورتی تهیه شده است که به کاربر نیاز نه داشته باشد، عنوان کرد: کمپانی های امریکایی و صهیونیستی با برنامه ریزی دقیق به دنبال تبدیل کاربر به برده هستد.
مهرکش افزود: نقش ما در فضای مجازی به جای تولید محتوا، به توزیع کننده آن تبدیل شده و ما بدون اطلاع،عامل پخش عملیات روانی دشمن می شویم.
وی با اشاره به نبود بستر مناسب فضای مجازی در کشور، گفت:در جنگ رسانه ای تا زمانی که تمام‌ زیر ساختار ها در اختیار ما نباشد، غلبه قطعی بر آن ممکن نیست که در شرایط فعلی و اجرایی کشور نمی توان امیدی به ایجاد زیر ساخت های بومی در زمینه فضای مجازی داشت.
معاونت مپتا سازمان فضای مجازی بسیج،تصریح کرد: تبدیل اعتراضات مردمی در حاشیه تغییر نرخ بنزین در آبان ماه سال جاری یکی از آسیب های فضای کنترل نشده مجازی بود که اگرهمان لحظه مخابرات اینترنت را به دستور مقامات امنیتی در چند نقطه محدود قطع می کرد نیاز به قطع سراسری آن به مدت در۱۰ روز نبود .
مهرکش با بیان اینکه بسیاری از جریان های سیاسی از طریق ولنگاری در فضای مجازی به قدرت می رسند،عنوان کرد: بیشتر کشور های پیشرفته دنیا به این قاعده رسیده اند که از زیر ساخت های بومی خود در زمینه فضای مجازی استفاده کنند و حتی موتور جستوجوگر کوگل در بسیاری از کشور ها فیلتر است.
وی کنترل و سرکوب جریانات و شبهات دشمن را یکی از اصلی ترین اهداف این رویداد عنوان کرد و گفت: هرچقدر بتوانیم فضای واکنش گری را به کنش گری علیه تهاجمات و حمله به نقاط اصلی دشمن تبدیل کنیم می توان بهره بیشتری را از این میدان نبرد داشته باشیم.
مهرکش در پایان خاطر نشان کرد: رسانه ابزار جنگی است و جنس آن همان موشک های بالستیک هوا فضای سپاه پاسداران است که پایگاه های دشمنان را هدف قرار می دهد.
انتهای پیام/۴