مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی خبر داد؛

رسیدگی به بیش از پنج هزار پرونده در شعب تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی/ بیش از دو هزار بازرسی صورت گرفته است

اشرفی با بیان این‌که در سال‌جاری به 5158 پرونده در شعب تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی رسیدگی شده است گفت: در سال‌جاری تعداد ۲۷۶۳ بازرسی انجام گرفته که ۴۳۶ واحد صنفی دارای تخلف بودند.

محمدحسین اشرفی مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: از ابتدای امسال تاکنون در بخش تخلفات کالا و خدمات تعداد ۲۳۰۶ پرونده وارد شده که تعداد ۲۲۱۰ فقره پرونده مختومه شده است.
وی افزود: میزان محکومیت پرونده‌ها در این بخش ۲۱ میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۴۸۵ هزار ريال بوده و متوسط زمان رسیدگی در این پرونده‌ها ۱۶ روز است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی از تشکیل ۲۳۶۲ پرونده در بخش قاچاق کالا و ارز خبر داد و گفت: طی مدت مذکور در این بخش ۲۲۸۸ پرونده مختومه و متخلفان به پرداخت ۵۵۲ میلیارد و ۱۰ میلیون و ۴۲۴ هزار ریال جزای نقدی و ضبط کالای مکشوفه محکوم شدند.
اشرفی اضافه کرد: متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز ۲۴ روز بوده حال آن‌که ماده ۴۵ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مدت زمان مجاز برای رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز را یک ماه از زمان تحویل پرونده دانسته است.
وی اظهار کرد: مهم‌ترین عناوین تخلفات در این بخش خرید، فروش، حمل و نگهداری کالای قاچاق، ورود یا خروج کالا از مسیر غیرمجاز یا بدون انجام تشریفات گمرکی، نگهداری عرضه و فروش کالای قاچاق توسط واحدهای صنفی است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی، میزان محکومیت در پرونده‌های بهداشت دارو و درمان را بالغ بر یک میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۴۹۰ پرونده تشکیل که ۴۸۵ فقره پرونده مختومه شده و متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در این بخش ۱۴ روز است.
اشرفی مهمترین عناوین تخلفات حوزه بهداشت دارو و درمان را عدم‌رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، عدم‌رعایت مقررات بهداشت محیطی و دریافت اضافه از نرخ‌های وزارت بهداشت اعلام کرد.
وی اظهار کرد: عملکرد این اداره کل در کل پرونده‌های وارده از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۴٫۵ درصد کاهش داشته هر چند میزان محکومیت ریالی در این پرونده‌ها در مقام مقایسه ۱۹٫۵ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون توسط ۶۹۳ اکیپ گشت تعزیرات حکومتی استان تعداد ۲۷۶۳ بازرسی انجام گرفته که به ۱۱۲۷ واحد صنفی تذکر داده شده و ۴۳۶ واحد صنفی دارای تخلف بودند.
اشرفی پیرامون عملکرد اداره کل تعزیرات حکومتی استان در سایر زمینه‌ها اظهار کرد: بر اساس ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور در سال ۱۳۹۸ اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی جزو ۵ استان برتر در امر ترویج و توسعه فرهنگ نماز قرار گرفت.
وی از افتتاح اداره تعزیرات حکومتی در شهرستان‌های بشرویه و درمیان خبر داد و گفت: هدف از این اقدام هماهنگی بیشتر درون‌بخشی بین ادارات تعزیرات حکومتی و صمت، نیروی انتظامی و اتاق اصناف جهت بهبود فضای کسب و کار و همچنین حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و در نهایتا افزایش رضایتمندی مردم این شهرستان‌ها بوده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: در سال ۱۳۹۹ از طریق آزمون استخدامی سراسری که به وسیله سازمان سنجش برگزار گردید چهار نفر نیرو برای مرکز و شهرستان‌ها جذب شدند.
اشرفی از برگزاری طرح‌های نظارتی در طول سال خبر داد و بیان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی در روزهای مختلف سال طرح‌های مختلف نظارتی که از قبل برنامه‌ریزی شده مانند طرح ویژه نوروز، ویژه بازگشایی مدارس، ویژه ماه مبارک رمضان و شب یلدا به اجرا در آورده و بعضی طرح‌ها بر اساس نیاز روز مانند طرح نظارتی بیماری کرونا، احتکار خودرو وکالای اساسی بوده که تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی در این استان مجری آن‌ها بوده است.
وی افزود: اداره کل تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ در بین ۳۰ استان حائز رتبه برتر شده است.
مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ با پیگیری‌های انجام گرفته یک قطعه زمین در سایت اداری برای این اداره کل پیش‌بینی شده که پیگیر جذب اعتبارات برای ساخت‌وساز در آن محل هستیم.
انتهای پیام/۳/ ۴
اخبار مرتبط:
مردم خواستار پاسخ‌گویی متولیان اصلی کنترل بازار هستند
انجام بیش از ۹۵ هزار بازرسی از واحدهای اقتصادی خراسان جنوبی