استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد

رشد شتابنده پوشش دیجیتال در خراسان‌جنوبی/در توسعه فضاهای آموزشی وضعیت نسبتا خوبی داریم

معتمدیان گفت: سرانه آموزشی کشور 5.23 است که این رقم در استان 7.2 می‌باشد و نشان دهنده آن است که در توسعه فضاهای آموزشی وضعیت نسبتا خوبی داریم.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در حاشیه آیین بهره برداری از پروژه گاز رسانی به ۱۳ روستای شهرستان طبس، گفت: با تلاش و پشتکار مدیران در مجموعه صدا و سیمای استان، عقب ماندگی های گذشته با شتاب فزاینده ای جبران شده است.
وی با اشاره به این که در سال های گذشته ما در جایگاه آخر پوشش تلویزیونی قرار داشتیم، تصریح کرد: پیگیری‌ها و پشتکارها سبب شد در کمتر از یکسال به میانگین کشوری برسیم.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: از سال ۹۰ تا ۹۷ فقط تعداد ۴۰ ایستگاه دیجیتال در سطح استان نصب شده بود اما تنها در یکسال گذشته تعداد ۴۴ ایستگاه در مناطق مختلف ایجاد شده و ان شاء الله تا پایان سال آینده سطح پوشش استان در این زمینه به ۹۸ درصد می رسد که رقم قابل توجهی است.
معتمدیان گفت: با پیگیری‌هایی که صورت گرفته در زمینه پوشش مخابراتی هم به شرایط بهتری نسبت به سنوات گذشته رسیده‌‍ایم.
وی افزود: با رایزنی هایی که در سفر وزیر ارتباطات انجام شد، در زمینه تکمیل زیرساخت های فیبر نوری تا پایان دولت به ۲ تا ۳ برابر وضع موجود می رسیم.
استاندار خراسان جنوبی از مصوبه تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی در همایش روستا و عشایر گفت و خاطرنشان کرد: عزم دولت بر است که مشکل آبرسانی به روستاهای استان برای همیشه برطرف گردد.
معتمدیان بیان کرد: برقرسانی به همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار، گازرسانی به ۷۷ درصد روستاها و وجود ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، نشان دهنده عزم دولت بر محرومیت زدایی از استان است.
وی تأکید کرد : امیدواریم بتوانیم با تلاش شبانه روزی، وظیفه نوکری خود برای مردم را به درستی انجام دهیم تا مردم ثمره شیرین این اقدامات را بچشند.
استاندار خراسان جنوبی شرط اصلی تحقق امور را پیگیری برشمرد و اذعان کرد: در انجام کارها اگر پیگیری و جدیت باشد، در سخت ترین شرایط مالی هم می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.
معتمدیان افزود: امیدواریم بتوانیم با تلاش مدیران استان در همه شاخص های توسعه رشد کنیم و به زودی جشن خروج استان از محرومیت را که حق مسلم مردم است، برگزار نماییم.
طرح محرومیت زدایی از دستگردان و دیهوک در مرحله پیش نویس
استاندار خراسان جنوبی گفت : پیش نویس طرح محرومیت زدایی از دو بخش دیهوک و دستگردان در شهرستان طبس تهیه شده است.
وی افزود: بعد از احصاء کلیه مشکلات و کاستی های موجود در دو بخش دستگردان و دیهوک، همه موارد بعلاوه راهکارهای برون رفت از آنها جمع بندی شده و در قالب طرح محرومیت زدایی از این دو بخش تدوین گشته است.
معتمدیان گفت: موضوع بعدی که در همین راستا در دستور کار استان است، رایزنی با دستگاهی است که به عنوان معین این شهرستان، بتواند این طرح را اجرایی نماید.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: پیش نویس طرح آماده شده و با حمایت دولت و حضور دستگاه معین به زودی شاهد تأمین زیرساخت ها و رفع مشکلات از این دو بخش خواهیم بود.
وی با اشاره به مشکلات استان در زمینه های مختلف گفت: به منظور محرومیت زدایی از مناطق مختلف استان، ستادی با همین نام شکل گرفته که هدفش احصاء ظرفیت های مناطق مختلف در کنار مسایل و مشکلات موجود است.
استاندار خراسان جنوبی افزود: هدف اصلی در اجرای طرح محرومیت زدایی این است که در شاخص های ۱۵ گانه به میانگین کشوری برسیم.
معتمدیان خاطرنشان کرد: تدوین سند توسعه میان مدت برای شهرستان های استان از اقداماتی است که به منظور سرعت بخشیدن به روند اجرای برنامه های این طرح صورت گرفته است.
در توسعه فضاهای آموزشی، وضعیت نسبتا خوبی داریم
محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در آیین بهره برداری از مدرسه آمنه شهر طبس خاطرنشان کرد: سرانه آموزشی کشور ۵٫۲۳ است که این رقم در استان ۷٫۲ و در شهرستان طبس ۷٫۸ می‌باشد.
وی تأکید کرد: این بدان معنا نیست که ما در زمینه فضای آموزشی مشکلی نداریم.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در برخی مناطق مشکلاتی وجود دارد که همگی احصا شده و در سند توسعه میان مدت استان لحاظ گشته است.
معتمدیان با تأکید بر این‌که با گذشت ۴۰ سال از انقلاب، وجود مدارس کانکسی در برخی مناطق اصلاً قابل قبول نیست، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های استان، حذف مدارس کانکسی از سطح استان است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم نامه سه جانبه‌ای که بین استانداری، بنیاد برکت و سازمان نوسازی مدارس منعقد شده تا سال تحصیلی آینده همه مدارس کانکسی از سطح استان برچیده خواهد شد.
استاندار خراسان جنوبی از تلاش استان برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس استان گفت و تصریح کرد: با توجه به اتفاقاتی که طی سنوات اخیر در مناطق مختلف کشور رخ داد، ایمن سازی سیستم گرمایشی مدارس در اولویت برنامه های دولت قرار گرفت.
معتمدیان گفت: امروز و در این مدرسه به صورت نمادین، جشن ایمن سازی سیستم گرمایشی در ۱۰۸۶ کلاس درس برگزار می شود.
وی تأکید کرد: تا سال تحصیلی آینده تمام بخاری‌های نفتی و گازی غیر استاندارد از سطح مدارس استان حذف می‌شوند.
استاندار خراسان جنوبی از عنایت دولت به استان در زمینه افزایش اعتبارات گفت و متذکر شد: با وجود تنگناهای مالی به منظور بهسازی و توسعه فضاهای آموزشی از ابتدای امسال، مبلغ ۱۶ میلیارد تومان به استان تزریق شده که مطمئناً این رقم تا پایان سال افزایش خواهد یافت.
انتهای پیام/۱۲۷