در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد؛

رشد قارچ گونه فروشگاه های زنجیره ای در خراسان جنوبی/ روش کار فروشگاه های زنجیره ای اصلاح شود

اشرفی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه روش کار فروشگاه های زنجیره ای اصلاح شود، گفت: باید چند راهکار استخراج کرد که بتوان فروشگاه های زنجیره ای را به نفع استان بومی سازی کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، بعد از ظهر امروز شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با حضور استاندار خراسان جنوبی برگزار شد.

در این جلسه ضرورت بازنگری در نحوه ایجاد و تاسیس شعبات متعدد فروشگاههای زنجیره ای و نحوه نرخ گذاری و تخفیفات این فروشگاهها بررسی شد.

عباس جرجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: در خراسان جنوبی شاهد رشد قارچ گونه فروشگاه های زنجیره ای هستیم.

وی افزود: بیش از ۵۰ فروشگاه زنجیره ای در استان فعالیت دارند.

رئیس سازمان صمت خراسان جنوبی بیان کرد: استعلام و صدور مجوز برای راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای بر عهده استان نیست و تمامی اقدامات در تهران انجام میشود‌.

جرجانی عنوان کرد: بهداشت و نیروی انتظامی نیز در استان هیچ نقش در خصوص راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای ندارند.

وی با بیان اینکه استان از وجود فروشگاه های زنجیره ای منتفع نمیشود، اظهار کرد: سود حاصل از فروش محصولات در فروشگاه های زنجیره ای به طور مستقزم به تهران میرسد. مالیات نیز بر عهده تهران است و اگر مسئله تعزیراتی هم وحود داشته باشد در تهران قابل پیگیری و رسیدگی است.

رئیس سازمان صمت استان گفت: محصولات بومی استان در فروشگاه های زنجیره ای به فروش نمیرسد و قابلیت رقابت با برندهای محصولات فروشگاه های زنجیره ای را ندارند.

جعفر پور مقدم نماینده اصناف در این جلسه، اظهار کرد: اصناف در خط مقدم طرح تحول اقتصادی هستند و از طرح توزیع عادلانه یارانه دفاع جانانه میکنند.

جواد اشرفی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه، اظهار کرد: فروشگاه های زنجیره ای اگر معایبی دارد مزایایی هم دارد.

وی افزود: باید چند راهکار استخراج کرد که بتوان فروشگاه های زنجیره ای را به نفع استان بومی سازی کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای متناسب با جمعیت استان شکل بگیرد در انتخاب مدیران فروشگاه ها استان نقش داشته باشد و بحث تعزیزات نیز بر عهده استان باشد.

اشرفی عنوان کرد: در مورد حل مسئله فروشگاه های زنجیره ای کمک شود و به نفع اصناف کار شود.

وی اظهار کرد: روش کار فروشگاه های زنجیره ای را باید اصلاح کرد.

انتهای پیام/۱۲۷