استاندار خراسان جنوبی خبر داد؛

رشد ۱۷ درصدی اعتبارات محرومیت زدایی در خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی از رشد ۱۷ درصدی اعتبارات محرومیت زدایی استان در سال جاری خبر داد. 

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در شورای توسعه و برنامه ریزی استان از رشد ۱۷ درصدی اعتبارات محرومیت زدایی در خراسان جنوبی خبر داد و اظهار کرد: اعتبارات محرومیت زدایی که در سال ۱۴۰۰ رقم ۵۱۷ میلیارد تومان بوده با رشدی قابل توجه به ۶۰۳ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

وی افزود: این اعتبار باید در راستای رفع محرومیت‌ از مناطق کمتر برخوردار، پیشرفت و آبادانی کشور هزینه شود و تمرکز آن بر روی پروژه های عمرانی و زیربنایی است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: مدیران دستگاه‌ های اجرایی، ضمن این که در اجرای پروژه ها با سازمان مدیریت و برنامه ریزی به توافق می رسند، باید اولویت های وزارتخانه‌ها و سازمان های خود در مرکز را هم مدنظر داشته باشند.

قناعت عنوان کرد: در بحث تخصیص این اعتبار، تمرکز باید بر روی پروژه های نیمه تمام و مواردی باشد که تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ به اتمام می رسند.

وی با بیان اینکه عدالت در این زمینه در برابری توزیع اعتبار نیست، اظهار کرد: رعایت توازن منطقه ای، رعایت شاخص ها و توجه به مناطق محروم باید در توزیع این اعتبار مدنظر باشد.

استاندار خراسان جنوبی کشاورزی را از موضوعات راهبردی برشمرد و ضمن تشکر از مدیران به جهت موافقت با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوق حمایت از بخش کشاورزی ،خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از مطالبات مردم در سفرهای شهرستانی، مربوط به کشاورزی است.

قناعت گفت: این اعتبار می تواند به کشاورزان کمک کند و در قالب تسهیلات به متقاضیان اختصاص یابد.

وی با اشاره به دستور کار تشریح شاخص های جمعیتی استان تا افق ۱۴۲۵، پنجره جمعیتی را دورانی طلایی نامید که اقتصاد دانان از آن به عنوان موهبت جمعیتی نام می برند و اظهار کرد: از عوامل بسیار مهم و مؤثر در پیشرفت، جمعیت فعال یک جامعه است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: تحولات جمعیتی از موضوعات استراتژیک نظام، حاکمیت و دولت سیزدهم است، لذا برای رشد اقتصادی، باید به موضوع افزایش جمعیت و نرخ باروری توجه ویژه داشت.

قناعت با تأکید بر این که پنجره جمعیت تکرار نمی شود، گفت: سنین ۱۵ تا ۶۴، جمعیت فعال جامعه اند که هرقدر بر تعداد جمعیت این رده سنی افزوده شود، فرصت طلایی برای رشد اقتصادی بیشتر می شود.

وی درخصوص دستور کار ارائه گزارش کانون ارزیابی شایستگی مدیران حرفه‌ای نیز گفت: راه اندازی این کانون در استان در سال ۱۴۰۰ مجوز لازم را گرفته و به لین لحاظ خراسان‌ جنوبی از استان های پیشرو می باشد.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی از مدیران میانی و پایه بخواهند از برنامه‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در کانون ارزیابی شایستگی مدیران حرفه‌ای اقدام کنند.

قناعت خاطرنشان کرد: یکی از مؤلفه‌های تاثیرگذار در انتخاب مدیران، کادرسازی و تقویت مدیران حرفه‌ای، حضور در این کانون است.

انتهای پیام/۱۲۷