سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی مطرح کرد؛

رشد ۱۸۰ برابری علم در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی/ با کارخانه خریدن تکنولوژی ایجاد نمی‌شود

احمدی زاده با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی مراکز رشد و فناوری در کشور تشکیل شده، گفت: رشد علمی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی۱۸۰ برابر شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید سعید رضا احمدی زاده سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست علمی و تخصصی با موضوع انقلاب اسلامی و نقش آن در پیشرفت علمی کشور که از طرف موسسه رهپویان دانش خاوران برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ارکان توسعه هر کشوری علم است.
وی افزود: علم باعث اقتدار شده و دستاوردهای نظامی ناشی از علم است.
سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی بیان کرد: قدرت چانه زنی کشور ایران در سطح بین المللی به دلیل اقتدار کشور ما است و این مسیله باعث شده که رییس جمهور آمریکا در صحبت هایش چندین نوبت اسم ایران را به زبان بیاورد.
احمدی زاده عنوان کرد: ما علم را تبدیل به فناوری کرده و برای حفظ امنیت از آن استفاده میکنیم.
وی با بیان اینکه کشورهایی که مشکل دارند علم آنها کم است، اظهار کرد: علم خریدنی نیست و در داخل کشور توسط اساتید، دانشجوها، نخبگان و … به دست می آید.
سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی گفت: بحث علم به گونه ای مهم است که مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند:” من تا پای جان از نخبگان حمایت میکنم”.
احمدی زاده افزود: در مورد علم نباید تساهل و تسامح کرد.
وی عنوان کرد: تربیت افراد قوی بسیار ارزشمند است و انقلاب اسلامی ما به این دلیل به پیروزی رسید که در بحث علم وابسته نباشیم.
سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی تصریح کرد: امروز با کارخانه خریدن تکنولوژی ایجاد نمیشود. تکنولوژی باید در داخل کشور انجام شود چراکه با ورود صنایع متعدد به کشور شاهد وابستگی به جای حل مشکلات و پس از آن تحریم خواهیم بود.
احمدی زاده گفت: آمار و ارقام نشان دهنده آن است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بسیاری از زمینه ها از جمله نانو، بایو تکنولوژی، هوافضا، نظامی، دفاعی و … شاهد پیشرفت های زیادی هستیم.
وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی مراکز رشد و فناوری در کشور تشکیل شده، عنوان کرد: رشد علمی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی۱۸۰ برابر شده است.
سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی گفت: در کشور ۶ هزار شرکت خلاق، ۵۶۰۰ شرکت دانش بنیان و سه هزار اشتغال ایجاد شده برای جوانان توسط شرکت های دانش بنیان داریم.
احمدی زاده بیان کرد: در خراسان جنوبی نیز پنج مرکز رشد و فناوری، چهار مرکز نو آوری و ۴۰ میلیارد تومان فروش تولیدات از محل شرکتهای دانش بنیان داریم.
وی به بحث واکسن سازی و سابقه ۹۰ ساله آن در ایران اشاره کرد و افزود: در بحث کرونا نیز در خصوص واکسن سازی کرونا، تولید کیت و ماسک با توان داخلی به نتایج موفقیت آمیزی رسیده ایم.
سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی عنوان کرد: امنیت و اقتدار مباحث مهمی است که باید برای ادامه داشتن آن تلاش کنیم.
احمدی زاده در مورد اینکه در برخی از زمینه ها به نتایج مطلوب نرسیده ایم، عنوان کرد: نداشتن علم کافی در برخی از زمینه ها و وابستگی عده ای در کشور به رانت و قدرت از جمله دلایلی است که باعث شده در برخی از زمینه ها به نتایج مطلوب نرسیم.
وی اظهار کرد: باید نظام در بحث رانت شفاف سازی و امضاهای طلایی که عده ای با آن کارشان را پیش میبرند حذف کند.
سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی عنوان کرد: وقتی علم کم تولید میکنیم قطعا به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.
احمدی زاده با اشاره به سخنی از شهید چمران که تخصص تعهد می آورد، تصریح کرد: کسی که بدون تخصص مسیولیت میپذیرد تعهدی در قبال انجام کار ندارد.
وی با بیان اینکه مشکل کشور مدیر و مدیریت است، افزود: لازم است در فرآیند انتخاب مدیران شفاف سازی انجام شود چراکه در کشور نیاز به مدیر خوب و سالم داریم.
سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب موضوع مهمی است و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند مدیریت بعد از این بر عهده جوانان است.
احمدی زاده در مورد مهاجرت نخبگان، بیان کرد: طبق آماری که اعلام شده یک هزار و ۸۰۲ نفر از دانشمندان ایرانی مقیم خارج کشور که در دانشگاه های برتر خارج تحصیل کردند به ایران بازگشته اند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴