مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی خبر داد

رشد ۹۷ درصدی طلاق در دو ماه ابتدایی امسال/ طرح شمیم از پدیده زمین‌خواری جلوگیری می‌کند

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی از ثبت 277 فقره طلاق در دو ماه ابتدایی امسال خبر داد و گفت: 140 فقره طلاق در دو ماه ابتدایی سال 96 ثبت شده که متأسفانه امسال 97 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، قدرت الله حاجی‌پور مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی صبح اموز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: ۱۳ اداره ثبت اسناد در استان فعالیت دارند و عملیات ساخت ادارات ثبت اسناد شهرستان‌های زیرکوه و سرایان از ابتدای تیرماه امسال آغاز می‌شود که امیدواریم تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد و در راستای آرشیو الکترونیکی پرونده‌های ثبتی از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار برگ اوراق ثبتی بیش از ۵ میلیون برگ آرشیو شده است.
وی به طرح شمیم اشاره کرد و افزود: طرح شمیم سبب تسریع در صدور اسناد مالکیت تک‌برگ و جلوگیری از پدیده زمین‌خواری می‌شود.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی گفت: آنتن‌های ثابت در هشت نقطه استان با اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان نصب شده لذا نقشه برداری از اراضی استان از طریق طرح شمیم انجام می‌شود.
حاجی‌پور خاطرنشان کرد: اخذ اثر انگشت الکترونیکی در دفاتر اسناد رسمی ازدواج و طلاق، ارتقاء پست‌های سازمانی از ۱۵۰ مورد به ۲۵۰ مورد، ارتباط فیبر نوری، طرح جامع امنیتی و اجرایی شدن بند”ب” قانون برنامه ششم توسعه را از فعالیت‌های ثبت اسناد خراسان جنوبی در سال گذشته اعلام کرد.
وی از خدمات‌رسانی ۳۹ دفتر اسناد رسمی خبر داد و افزود: در سال جاری ۲۰ سردفتر در استان استخدام می‌شوند.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی گفت: درآمدهایی که دو ماه ابتدایی امسال از محل اجرا جمع‌آوری شده ۶ میلیارد و ۹۹۱ میلیون ریال بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که درآمد اجرایی یک میلیارد و ۳۸۷ میلیون ریال بوده ۳۳۹ درصد افزایش یافته است.
حاجی‌پور اسناد صادره در استان را در دو ماه ابتدایی امسال را ۴ هزار و ۱۰۴ برگ بیان کرد و یادآور شد: در مدت مشابه سال گذشته تعداد ۳ هزار و ۳۴۹ برگ صادر شده است که امسال رشد ۲۲ درصدی داشته است.
وی افزود: املاک بازداشت شده در ۲ ماهه ابتدایی امسال ۸۹۹ فقره سند است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی مطالبات وصولی بانک‌ها طی دو ماهه ابتدایی امسال را ۱۰ میلیارد و ۲۹۷ میلیون ریال اعلام وگفت: در دوماهه ابتدایی سال ۹۶ مبلغ ۲ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال وصول شده که امسال ۲۷۰ درصد رشد داشته است.
حاجی‌پور با بیان اینکه ۳۶ دفتر ازدواج در سطح استان فعال است، تصریح کرد: طی دو ماه ابتدای امسال ۲ هزار و ۵۵۵ مورد ازدواج ثبت شده که این رقم در سال گذشته یک هزار و ۶۲۵ مورد بوده که افزایش ۵۷ درصدی ازدواج نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.
وی از ثبت ۲۷۷ فقره طلاق در دو ماه ابتدایی امسال خبر داد و افزود: ۱۴۰ فقره طلاق در دو ماه ابتدایی سال ۹۶ ثبت شده است که متأسفانه ثبت طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۷ درصد رشد داشته است.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در ۲ ماه ابتدایی امسال ۳۴ شرکت ثبت شده است، گفت: در ۲ ماه ابتدایی سال گذشته نیز ۴۸ فقره شرکت ثبت شده که امسال ۳۹ درصد کاهش یافته است.
حاجی‌پور تعداد پرونده‌های تشکیلات اجرایی را ۶۱۷ فقره در ۲ ماه ابتدایی امسال بیان کرد و افزود: تعداد ۲۲۳ فقره نیز در ۲ ماه ابتدایی سال گذشته ثبت شده که امسال از رشد ۱۷۷ درصدی برخردار بوده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۲۴/