معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی مطرح کرد

رصد کانال‌های تبلیغاتی کاندیداها توسط دادستان بیرجند

حجت الاسلام وحدانی گفت: برخی از کانال‌های تلگرامی پیام‌هایی برای افراد در فضای مجازی ارسال می‌کنند که اگر فلان تعداد نفر را در این گروه تبلیغاتی کاندیدا عضو کنید مبلغی به حساب شما واریز خواهد شد که دادستان مرکز استان از طریق پلیس فتا به این موضوع ورود پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ششمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد.
حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی در این جلسه، اظهار کرد: بر اساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی در دوازدهم بهمن‌ماه فهرست بایدها و نبایدهای انتخاباتی به دادستان‌های خراسان‌جنوبی ابلاغ شده است.
وی افزود: با توجه به ضریب نفوذ فضای مجازی، بهره گیری از این فضا فرصت مناسبی برای انتخابات است هرچند این فضا مخاطراتی را به همراه دارد که به همین دلیل بیشتر باید مورد رصد و پایش قرار گیرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که پایش مستمر فضای مجازی نیازمند هماهنگی و همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی ذیربط است، گفت: پایش و نظارت بر فضای مجازی با هدف حفاظت از حقوق کاندیداها، جلوگیری از شایعه‌پراکنی، پیشگیری از اطلاعات کذب و حراست از حق عموم مردم جامعه انجام می‌شود.
وی افزود: برخی از کانال‌های تلگرامی پیام‌هایی برای افراد در فضای مجازی ارسال می‌کنند که اگر فلان تعداد نفر را در این گروه تبلیغاتی کاندیدا عضو کنید مبلغی به حساب شما واریز خواهد شد که دادستان مرکز استان از طریق پلیس فتا به این موضوع ورود پیدا کرده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: براساس ورود پلیس فتا مشخص شد که اصلا تراکنشی از طریق شماره حساب اعلامی صورت نگرفته است که پشت چنین تبلیغاتی ربات‌ها و اهداف کلاهبرداری نهفته است و شهروندان باید مراقبت‌های لازم را داشته باشند.
علیرضا آئینه دار مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز در این جلسه، اظهار کرد: در خراسان جنوبی روند رو به رشدی را در میزان مشارکت داریم و مشارکت بالایی را از حضور مردم در انتخابات خواهیم داشت.
وی افزود: مردم خراسان جنوبی خبرها را از سایت های خبری، صدا و سیما و شبکه‌های اجتماعی دنبال و منابعی را که دریافت می‌کنند از شبکه‌ها و رسانه‌های داخلی است.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: رصد دو رسانه خارجی از سوی مردم جلوتر از رسانه‌های داخلی است اما بقیه آنها از رسانه‌های داخلی عقب‌تر هستند.
آئینه دار تصریح کرد: مردم در استان در سطح ۴ حوزه انتخابیه از سلامت انتخابات اطمینان خاطر دارند.
وی افزود: انتشار لیست و یا معرفی فردی از طرف جناحی بر روی تصمیم گیری مردم تاثیر گذار نیست و مردم با توجه به بررسی خود در انتخابات شرکت می کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲