نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

رعایت اصول بهداشتی از مصادیق امر به معروف است/ مسئولان وظایفشان را برای حل مشکلات مردم به درستی انجام دهند

خسروی با بیان این‌که همه ما در قبال یکدیگر مسئولیم گفت: امروز مراعات مسائل بهداشتی برای مقابله با ویروس منحوس کرونا، یکی از مصادیق اصلی امر به معروف است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در جمع نمازگزاران مسجد حضرت صدیقه طاهره(س) بیرجند گفت: یکی از بالاترین واجبات، امر به معروف و نهی از منکر است و امام باقر(ع) فرمودند امر به معروف و نهی از منکر واجب بزرگی است که واجبات دیگر به وسیله آن اقامه می‌شود.
وی افزود: امام علی(ع) فرمودند تمام کارهای نیک و حتی جهاد در راه خدا، در مقابل امر به معروف و نهی از منکر به اندازه‌ی آب دهانی در مقابل دریایی پهناور بیش نیست.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: محدوده امر به معروف وسیع است یعنی تمام زندگی ما را شامل می‌شود. در احکام، عقاید، اخلاق، مسائل سیاسی، اجتماعی و همه جا، جای امر به معروف است.
خسروی اظهار کرد: قرآن می‌فرماید هرگز آن‌چه را که بدان علم و اطمینان نداری دنبال مکن که چشم و گوش و دل همه مسئولند.(آیه ۳۶ سوره اسرا)
وی افزود: اگر دشمن شایعه‌ای بیان می‌کند، شما آن را بازگو نکن.
رعایت اصول بهداشتی از مصادیق امر به معروف است
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مراعات مسائل بهداشتی برای مقابله با ویروس منحوس کرونا، یکی از مصادیق اصلی امر به معروف است.
خسروی افزود: از رعایت فاصله در مسجد تا مراسم عروسی، باید انجام شود چراکه پای جان در میان است.
وی با بیان این‌که بعد از گذشت بیش از ۵ ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور، متأسفانه میزان مرگ افراد افزایش داشته است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آن‌چه از هر فرد بر می‌آید، استفاده از ماسک و نرفتن به مراسم‌ها و تجمعات است.
خسروی افزود: یکدیگر را به رعایت مسائل بهداشتی سفارش کنیم چراکه همه ما در قبال یکدیگر مسئولیم.
وی با بیان این‌که بزرگترین معروف، حفظ نظام اسلامی است اظهار کرد: امام خمینی(ره) در وصیت‌نامه فرمودند حفظ نظام اسلامی در رأس واجبات است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگترین معروف را هر کسی در حیطه اختیاراتش موظف است انجام دهد.
لزوم شناخت جایگاه مردم
خسروی تصریح کرد: مردم در دفاع از انقلاب و اسلام کم نگذاشتند و سرافراز هستند. ای کاش ما مانند امام خمینی(ره) جایگاه مردم را می‌شناختیم و پایبند عملی به آن بودیم.
وی افزود: این‌که امام خمینی(ره) در ابتدای وصیت‌نامه فرمودند “من با جرأت مدعی هستم که ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول‌الله(ص) و کوفه و عراق در عهد امیرالمؤمنین و حسین‌بن‌علی(ع) هستند”، حاکی از شناخت امام خمینی(ره) از جایگاه مردم است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با اعتقادی که مردم به انقلاب و اسلام دارند و با همه معضلات و مشکلات اقتصادی، مردم پای انقلاب هستند و امیدواریم مسئولان در دولت، مجلس و قوه قضائیه مسئولیتشان را انجام دهند.
اقدامات قوه قضائیه عدالت قضائی را به مشام مردم می‌رساند
خسروی اظهار کرد: قوه قضائیه موفقیت‌های خوبی داشته است و برای قوه قضائیه، آقازاده و مسئول و غیر، تفاوتی ندارد و دنبال این است تا جایی که بتواند حرف امام علی(ع) را اجرایی کند.
وی افزود: محاکمه داماد فلان وزیر، دختر فلاون وزیر و فلان مسئول با سایر مفسدان در قوه قضائیه تفاوتی نمی‌کند و این از افتخارات آیت‌الله رئیسی و قوه قضائیه است که به مشام مردم عدالت قضائی را می‌رساند و مرد این را حس می‌کنند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز قوه قضائیه افتخار دارد مفسدانی مانند دختر فلان وزیر در دولت و حتی کارمند خودش مانند آقای طبری و قاضی را محاکمه می‌کند چراکه انقلاب اسلامی دنبال برقراری عدالت است.
خسروی افزود: امیدواریم دولت و قوه قضائیه با هم عدالت را زنده کنند و ادامه پیدا کند.
وی یادآور شد: در یکی از استان‌ها سال‌ها پیش، چند هکتار زمین به برخی قضات قوه قضائیه داده شده بود اما آیت‌ابله رئیسی وقتی احساس بی‌عدالتی کرد، زمین ها را پس گرفت.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی خیال می‌کنند فردی که به مجلس رفت، تمام کارها به دست او است. شما مردم می‌دانید همه کارها به دست یک نفر نیست. حدود دو ماه از عمر مجلس می‌گذرد. ما سه روز در مجلس هستیم و سه روز باید به حوزه انتخابیه برویم.
سلیقه‌های مردم متعدد است
خسروی با بیان این‌که سلیقه‌های مردم متعدد است افزود: جوانان می‌خواهند کنکور دهند. عده‌ای می‌گویند به علت شیع بیماری کرونا، کنکور را تعطیل کنید. در مقابل، مادرانی تماس می‌گیرند که فرزندان ما مطالعه کرده‌اند؛ کنکور را تعطیل نکنید.
وی اظهار کرد: برخی افراد می‌گفتند قیر رایگان خوب است و در این خصوص نظرات کارشناسی زیادی مورد بررسی قرار گرفت که تصویب شد یک میلیون تن قیر رایگان برای اتمام راه‌های روستایی و جاهایی که مانده، اختصاص داده شود که به نفع مردم است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بار اصلی انقلاب روی دوش طبق مستضعف است گفت: اعلام کردند مستضعفان کارت الکترونیکی مانند کوپن داشته باشند اما تا زمانی که بخواهد اجرایی شود طولانی می‌شود.
خسروی افزود: هرکسی باید وظیفه خودش را دقیق انجام دهد و امیدواریم خداوند مسئولان را قدردان مردم قرار دهد.
وی با بیان این‌که امروز دنیا، تعرض آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران را محکوم می‌کند تأکید کرد: ما این اقدام آمریکا را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم و ضربه متقابل را به آمریکا خواهیم زد و این، قدرت استقامت مردم است.
انتهای پیام/۴