در راستای اقدام جهادی دانشجو معلمان خراسان‌جنوبی انجام می‌شود

رفع اُفت تحصیلی دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی با طرح جهاد آموزشی تربیتی/ بهره‌مندی دو هزار دانش‌آموز از این طرح

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی گفت: دو هزار دانش‌آموز خراسان‌جنوبی از طرح جهاد آموزشی تربیتی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، با توجه به شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته مدارس استان خراسان‌جنوبی به تبعیت از کشور و بنابر تصمیمات ستاد ملی کرونا تعطیل شد و دانش‌آموزان از طریق فضای مجازی پیگیر درس و مشق خود شدند.
در این میان دانش آموزانی هستند که از امکانات آموزشی و تکنولوژی دور بوده و برای استفاده از کلاس‌های مجازی و پیگیری درس‌های خود با مشکلاتی مواجه بودند و تعداد قابل توجهی از دانش‌آموزان به ویژه در مناطق روستایی آن‌گونه که باید و شاید سهمی از فضای مجازی و آموزشی نداشتند.
اما بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی در اقدامی بسیار زیبا اقدام به برگزاری طرح جهاد آموزشی تربیتی در استان کرد و از این طریق خواست به صورت حضوری برای دانش‌آموزانی که امکان دسترسی به فضای مجازی را نداشتند کلاس درس برگزار کرده و در این مدت باقی مانده تا آغاز سال تحصیلی جدید درس‌های سال قبل دانش آموزان مناطق محروم را مرور کرده و رفع اشکال داشته باشد تا به نوعی افت تحصیلی دانش آموزان جبران شود.
علی نجف‌زاده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص طرح جهاد آموزشی تربیتی، اظهار کرد: در این طرح با توجه به شرایط به وجود آمده و برگزاری کلاس‌های درس به صورت مجازی و عدم دسترسی برخی از دانش آموزان به فضای مجازی و امکانات آموزشی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بر این شد تا با همکاری اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی و دانشگاه فرهنگیان دانش آموزانی را که در سال تحصیلی گذشته به دلیل عدم دسترسی به امکانات دچار افت تحصیلی شدند را پوشش دهد.
وی افزود: در این طرح هر دانشجو معلم در همان شهر، روستا یا منطقه خود با همکاری اداره آموزش و پرورش همان شهرستان اقدام به تدریس دانش‌آموزان می‌کند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی بیان کرد: در این طرح بیش از ۱۸۰ نفر از دانشجو معلمان استان خراسان جنوبی حضور دارند.
نجف زاده عنوان کرد: با توجه به هماهنگی‌های به وجود آمده با ناحیه بسیج دانشجویی استان خراسان‌جنوبی امکان حضور دانشجو معلمان در برخی از نقاط محروم استان نیز پیش‌بینی شده است.
وی با بیان این‌که این طرح با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اجرا خواهد شد، گفت: اقلام بهداشتی با همکاری دانشگاه فرهنگیان و بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی مهیا شده است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی بیان کرد: بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی آمادگی کامل خود را در برگزاری هرگونه اردوهای جهادی آموزشی برای دانش‌آموزان محروم استان خراسان‌جنوبی در راستای جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان اعلام می دارد.
نجف زاده با بیان این‌که این پیشنهاد را به وزارت آموزش و پرورش نیز اعلام می‌کنیم، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط بوجود آمده، دانشجویان دغدغه‌مند دانشگاه فرهنگیان با توجه به توانایی‌های بالایشان می‌توانند بازویی توانا در امر آموزش حضوری و مجازی باشند.
وی عنوان کرد: طرح جهاد آموزشی تربیتی دو هزار دانش آموز خراسان‌جنوبی را پوشش می‌دهد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی گفت: در این طرح تمامی شهرستان‌ها حضور دارند اما با توجه به تعداد دانشجو معلمان در هر شهر و شهرستان کمیت تعداد دانش آموزان متفاوت خواهد بود.
نجف زاده عنوان کرد: این طرح از امروز آغاز شده و تا ۱۵ شریور ماه ادامه دارد.
انتهای پیام/۱۲۷