رئیس اداره منابع طبیعی قاین خبر داد

رفع عطش در پارک جنگلی قاین

گلی با بیان این‌که گرمای بیش از حد هوا در قاین منبع آبرسانی به این پارک را با کاهش مواجه کرده است، گفت: با توجه به گرمای شدید هوا و کمبود دبی آب پارک جنگلی قهستان، آبیاری فضای سبز پارک توسط تانکر اداره در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خاورستان، گلی رئیس اداره منابع طبیعی قاین با بیان این‌که گرمای بیش از حد هوا در قاین منبع آبرسانی به این پارک را با کاهش مواجه کرده است، گفت: با توجه به گرمای شدید هوا و کمبود دبی آب پارک جنگلی قهستان، آبیاری فضای سبز پارک توسط تانکر اداره در دستور کار قرار گرفت.
گلی افزود: آب مورد نیاز از چاه مدیریت بحران باهمکاری فرمانداری و امور منابع آب تامین شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی قاین با اشاره به اینکه همه ساله در مرداد ماه بخشی از آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز پارک جنگلی از شهرداری قاین تامین می شود ادامه داد: امسال نیز قول مساعد برای این امر داده شده است.
وی یادآور شد: بیش از ۳۵ هزار اصله درخت از نوع کاج،سرو،زبان گنحشک،اقاقیا، توت، عناب،زرشک و گیاهان زینتی در پارک وجود دارد که سطح ۸۵ هکتار را در برگرفته است.
رئیس اداره منابع طبیعی قاین تصریح کرد: دبی آب پارک جنگلی قهستان حدود ۶لیتر بر ثانیه است، که باتوجه به کاهش سطح آب در محل چاه پارک، تقاضای تغییر مکان چاه از محل فعلی را از مسئولین امر خواستاریم.
گلی در پایام از همکاری صمیمانه فرماندار قاین و مدیر امور منابع آب شهرستان برای تحقق این امر قدردانی کرد.
انتهای پیام/ ۱۳۲