استاندار خراسان جنوبی:

رفع معضل بیکاری منوط به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

استاندار خراسان جنوبی گفت: رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال منوط به اجرای دقیق سیاست‌ها و محورهای کاری اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خاورستان، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وجه‌الله خدمتگزار ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی معاونان و مدیران کل ستادی استانداری، اظهار داشت: رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال منوط به اجرای دقیق سیاست‌ها و محورهای کاری اقتصاد مقاومتی است.
وی تصریح کرد: در این زمینه باید برنامه‌هایی مشخص و کاربردی در قالب برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی احصاء و ارائه شود.
استاندار خراسان جنوبی به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اشاره کرد و افزود: همه همکاران شاغل در حوزه وزارت کشور و نیز سایر دستگاه‌های اجرایی باید از تمامی توان کاری و اداری خود برای تحقق شعار سال جاری استفاده کنند.
خدمتگزار ادامه داد: همه مدیران و مسئولان در بخش‌های مختلف باید تلاش کنند تا با ارائه خدمات مطلوب و مناسب کارآمدی دولت و نظام بیش از گذشته به منصه ظهور گذاشته شود.
وی اذعان داشت: در سال جاری مدیران باید علاوه بر پرداختن به وظایف معمول و متداول خود، در راستای اجرایی شدن فرمایشات و سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی نهایت تلاش را صورت دهند.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی در کلان کشور بر عهده معاونت اول ریاست جمهوری گذاشته شده است، یادآور شد: این امر در استان‌ها به استانداران تفویض شده است در حالیکه دبیرخانه این ستاد نیز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انتخاب و معرفی شده است.
این مسئول، گزارش‌گیری از دستگاه‌های اجرایی را از جمله اولویت‌های کاری مدیران ستادی در سال جاری برشمرد و افزود: یکی از راهکارهای اجرایی شدن این سیاست‌ها، گزارش‌گیری مداوم از دستگاه‌های اجرایی و نیز بررسی روند انجام امور در یک برنامه زمان‌بندی مناسب و مدون است.
اقتدار نظام و دولت در سال ۹۵ باید به نمایش گذاشته شود
وی با بیان اینکه اقتدار نظام و دولت در سال ۹۵ باید بیش از گذشته به نمایش گذاشته شود، بیان داشت: احصاء مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، بررسی مشکلات تولیدکنندگان و نیز راه‌اندازی واحدهای تولیدی نیمه‌تعطیل از دیگر اموری است که در سال جاری باید با ارائه دستور کارهای مشخص و قابل اجرا مورد توجه برنامه‌ریزان و متولیان امر قرار گیرد.
استاندار خراسان جنوبی تقویت روح همکاری بین مدیران و مسئولان را مورد تاکید مجدد قرار داد و افزود: بار دیگر اعلام می‌کنیم آماده دریافت پیشنهادات و برنامه‌های تمامی دلسوزان، نخبگان و کسانی که به معنی واقعی کلمه دل در گرو توسعه و پیشرفت استان دارند، هستیم.
خدمتگزار تقویت امر نظارت را مورد تاکید جدی قرار داد و خاطرنشان کرد: مسئولان باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا روحیه مطالبه‌گری در استانداری، فرمانداری و بخشداری‌ها در استان تقویت شود.
وی اجرای اقتصاد مقاومتی را کاری فراسازمانی دانست و تصریح کرد: برای اجرای این امر باید همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و عمومی همکاری و مشارکتی جدی و همه جانبه داشته باشند.
استاندار خراسان جنوبی پرهیز از روزمرگی را از جمله رموز رسیدن به اهداف مورد نظر در این زمینه برشمرد و گفت: باید با ارائه برنامه‌هایی مشخص و کاربردی از سوی نهادها و دستگاه‌های متولی در زمینه اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش کرد و مدیران ستادی استانداری در این زمینه نقش مهمی بر عهده دارند.
خدمتگزار، تقویت زیرساخت‌ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: یکی دیگر از برنامه‌هایی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد توجه به زیرساخت‌ها و تقویت آن‌ها است که به عنوان یک برنامه کاری مهم می‌تواند مورد تاکید قرار گیرد.
انتهای پیام/