تأکید مدیرکل گمرکات بر بازگشایی بازارچه‌های تعطیل خراسان جنوبی؛

رفع موانع صادراتی و مشکلات تُجّار؛ از برنامه‌های گمرک برای تحقق شعار سال است/ دنبال مشوق‌های بیشتر جهت افزایش سهم صادرات خراسان جنوبی هستیم

رحیمی‌زاده با بیان این‌که بازگشایی بازارچه‌های مرزی غیرفعال استان در دستور کار جدی سازمان گمرک قرار دارد گفت: رفع موانع صادراتی و مشکلات تجار و صادرکنندگان در گمرکات استان یکی از راه‌های تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» است.

رحیمی‌زاده مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ به نام سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» از سوی مقام معظم رهبری، برنامه‌ریزی جهت توسعه و گسترش تولید و صادرات را مهم دانست و بر ادامه حمایت و پشتیبانی و رفع موانع فراروی صادرات در سال جدید تأکید کرد.
وی افزود: استان خراسان جنوبی با داشتن حدود ۳۶۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان و داشتن چهار بازارچه مرزی می‌تواند در توسعه صادرات به خارج از کشور نقش داشته باشد.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی با اشاره به این‌که رفع موانع صادراتی و مشکلات تجار و صادرکنندگان در گمرکات استان یکی از راه‌های تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» است، گفت: براساس رسالت سازمانی همواره در مرز مشغول کار هستیم و امسال با توجه به شعار سال با همکاری سایر دستگاه‌های مربوطه موانعی که در مسیر صادرات کالا هست را برطرف می‌کنیم.
رحیمی‌زاده با بیان این‌که طبق سنوات قبل حمایت از صادرکنندگان و رفع موانع قانونی در دستور کار گمرک قرار دارد افزود: ارزیابی در محل واحد تولیدی و قبول ضمانت‌نامه‌های بانکی برای ورود مواد اولیه یا کالاهای ترخیصی که می‌تواند به نقدینگی واحدهای تولیدی کمک کند از دیگر برنامه‌های گمرک است.
وی با بیان این‌که هدف ما، افزایش صادرات است، اظهار کرد: گمرک خراسان جنوبی در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» تمام تلاشش را خواهد کرد تا از فرصت مرز با کشور افغانستان، برای افزایش صادرات استفاده کند.
مدیر کل گمرکات خراسان جنوبی گفت: یکی از برنامه‌های ما فعال‌ترکردن تجارت با استفاده از ظرفیت‌های اتاق‌های بازرگانی بیرجند و کشور افغانستان است و دنبال این هستیم مشوق‌های صادراتی بیشتری داشته باشیم تا سهم صادارات خراسان جنوبی افزایش یابد.
رحیمی‌زاده با بیان این‌که گمرک از محصولات تولیدی خراسان جنوبی که صادر شود، حمایت ویژه خواهد کرد، افزود: بازگشایی بازارچه‌های غیرفعال استان در دستور کار جدی سازمان گمرک قرار دارد و این آمادگی از طرف گمرکات استان وجود دارد که به محض بازگشایی بازارچه‌های مرزی از طرف افغانستان، فعالیت خود را شروع کنیم.
وی با اشاره به فعالیت گمرک منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی اظهار کرد: ما دنبال استفاده از ظرفیت گمرک منطقه ویژه اقتصادی هستیم که تمامی تشریفات گمرکی را در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند انجام دهد.
انتهای پیام/۳ /۴