بسته خبر ورزشی

رقابت بلندقامتان لیگ دسته یک بانوان کشور از امروز در بیرجند/ قهرمانی قاین در رقابت های کونگ فوی خراسان جنوبی

در بسته خبر ورزشی امروز خاورستان خبرهای متنوعی از رقابت های والیبال لیگ دسته یک بانوان از امروز در بیرجند و حضور تیم پدیده شرق بیرجند در این رقابت ها ، قهرمانی قاین در رقابت های کونگ فو، دونده های روشندل و مدال های رنگارنگ بانوان دارتر در رقابت های کشوری، نتایج هفته سوم لیگ والیبال استان و رقابت های شطرنج وجود دارد.

رمضانی رئیس هیئت والیبال خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان گفت:دور برگشت مسابقات والیبال لیگ دسته یک بانوان کشور با حضور تیم والیبال پدیده شرق نماینده خراسان جنوبی به میزبانی استان از امروز در بیرجند برگزار می شود.

 

به گفته وی تیم والیبال بانوان پدیده شرق بیرجند تنها نماینده استان که در مرحله رفت رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های سری B لیگ دسته یک والیبال بانوان کشور صدرنشین شده بود از امروز تا ۱۷ آذر ماه میزبان مرحله برگشت این رقابت ها خواهد بود.

 

قهرمانی قاین در رقابت های کونگ فوی خراسان جنوبی

 

قاین قهرمان رقابت های کونگ فو و هنرهای رزمی خراسان جنوبی شد.

 

به گزارش خاورستان مسابقات استانی کونگ و هنرهای رزمی استان خراسان جنوبی، یادبود استاد محمد قاینی، انتخابی تیم استان جهت اعزام به مسابقات کشوری، در ۴ رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و با حضورتیم هایی از شهرستان بیرجند، قاین و نیمبلوک در محل سالن حجاب شهرستان بیرجند برگزارشد.

 

بر اساس این گزارش در پایان شهرستان قاین با کسب ۱۹ طلا ،۹ نقره و ۷ برنز، در مجموع باکسب ۱۹۰ امتیاز، تیم اول این رقابت های شد و شهرستان بیرجند با کسب ۱۲ طلا، ۱۰ نقره و ۵ برنز، در مجموع باکسب ۱۳۹ امتیاز، تیم دوم و شهرستان نیمبلوک ۵ طلا ، ۹ نقره و ۶ برنز، در مجموع باکسب ۸۹ امتیاز، تیم سوم شدند.

 

دونده های روشندل در رقابت های کشوری

تیم دو و میدانی نابینایان و کم بینایان خراسان جنوبی در رقابت های کشوری حضور دارد.

غلامی سرپرست هیئت نابینایان و کم بینایان خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان گفت:سومین کاروان ورزشی نابینایان و کم بینایان استان به مسابقات دو ومیدانی قهرمانی کشور اعزام شدند.

به گفته وی ۴ نفر از دو میدانی کاران استان برای حصور در رقابت های دو ومیدانی داخل سالن قهرمانی کشور به شهرستان بابلسر اعزام شدند‌.

‌وی افزود : مریم عرب،مریم مالداری،ریحانه مطهری صدر و کوثر یعقوبی به مربیگری خانم مرجان مردانی و سرپرستی خانم الهام مقیمی تا ۱۵ آذر در این رقابت ها حضور دارند.

مدال های رنگارنگ بانوان دارتر در رقابت های کشوری

بانون دارتر خراسان جنوبی در رقابت های کشوری دارت مدال های رنگارنگی را از آن خود کردند.

 

علیزاده رئیس هیئت انجمن های ورزشی خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان گفت:در مسابقات دارت جوانان دختر قهرمانی کشور انتخابی تیم‌ ملی که با حضور ۳۰ ورزشکار از ۱۵ استان در دو بخش انفرادی و دوبل برگزار شد در بخش انفرادی به صورت مشترک مطهره سلطانی از خراسان جنوبی مقام سوم شدند.

وی افزود: در بخش دوبل تیم دو نفره مطهره سلطانی و زهرا مومن ناوک خراسان جنوبی مقام دوم شدند.

نتایج هفته سوم لیگ والیبال استان

نتایج هفته سوم گروه الف و ب دور برگشت مسابقات لیگ والیبال آقایان خراسان جنوبی گرامی داشت شهدای امنیت اعلام شد.

به گزارش خاورستان در گروه الف تیم باشگاه راه و شهرسازی بیرجند ۳ بر صفر روستای ورزگ قاین و جایگاه ثامن خوسف ۳ بر یک باشگاه دانش والیبال قاین‌ را از پیش رو برداشت.

بر اساس این گزارش در گروه ب این رقابت ها باشگاه ورزشی دخیل العباس بشرویه ۳ بر صفر بوم گردی ستاره کویر حلوان طبس و تیم کاوش بتن فردوس ۳ بر صفر باربری ستاره درخشان را شکست داد.

شطرنج سیمولتانه خراسان جنوبی

سیزدهمین دوره مسابقات شطرنج سیمولتانه استان امروز در بیرجند برگزار شد.

میزانی دبیر هیئت شطرنج خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان  گفت: سیزدهمین دوره مسابقات شطرنج سیمولتانه استان و چهارمین دوره مسابقات شطرنج سیمولتانه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امروز  در بیرجند برگزار شد.

به گفته وی ،در این مسابقه مازیار نصیری دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بطور همزمان با ۵۰ شطرنج باز به رقابت پرداخت.