رئیس آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه بیرجند و مدیر اجرایی آزمون سراسری خبر داد

رقابت بیش از ۱۵ هزار داوطلب خراسان‌جنوبی در آزمون سراسری/ مصلی المهدی میزبان داوطلبان کنکور

کلاته بجدی گفت: 15 هزار و 882 داوطلب خراسان‌جنوبی در آزمون سراسری با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مجید کلاته بجدی رئیس آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه بیرجند و مدیر اجرایی آزمون سراسری در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص کنکور سراسری گفت: تعداد داوطلبان شهرستان بیرجند در چهار نوبت در آزمون سراسری شرکت خواهند کرد.
وی افزود: آزمون کنکور سراسری از چهارشنبه ۲۹ مرداد تا شنبه یک شهریور است و تعداد داوطلبان در استان خراسان‌جنوبی ۱۵هزار و ۸۸۲ نفر هستند.
وی افزود: با توجه به دو آزمونی که دانشگاه بیرجند در ماه گذشته برگزار کرده است رزومه‌ی خوبی در برگزاری آزمون در دوران کرونا دارد و تیم دانشگاهی یک تیم حرفه‌ای است که سال هاست مسئول برگزاری کنکور است. اما تجربه سوم در برگزاری کنکور در شرایط ویژه است و این تیم در حال آمادگی برگزاری کنکور است.
رئیس آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه بیرجند و مدیر اجرایی آزمون سراسری با اشاره به برگزاری آزمون با رعایت دستورهای بهداشتی، بیان کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی داخل و بیرون حوزه پیش‌بینی شده است و حتی در چیدمان صندلی‌ها نیز این مورد رعایت شده است.
کلاته بجدی ادامه داد: گندزدایی و ضدعفونی کردن حوزه‌های آزمون قبل و بعد از آزمون انجام می‌شود و مواد ضد عفونی‌کننده در تمام حوزه‌ها در دسترس عوامل آزمون و داوطلبان قرار دارد تا بتوانند در چندین نوبت دست خود را ضدعفونی کنند.
وی با تاکید بر رعایت دستورهای بهداشتی از سوی داوطلبان، گفت: داوطلبان حتما باید از ماسک سه لایه بدون فیلتر استفاده کنند و استفاده از ماسک فیلتر دار طبق پروتکل‌های سازمان سنجش ممنوع است.
رئیس آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه بیرجند و مدیر اجرایی آزمون سراسری اظهار کرد: محلی برای تجمع خانواده‌ها در نظر گرفته نشده است و از خانواده‌ها درخواست می‌کنم محل حوزه را بعد از رساندن داوطلب ترک کنند.
کلاته بجدی با بیان این‌که داوطلبان نیز از آوردن وسایل اضافی از جمله تلفن همراه و کیف خودداری کنند، تاکید کرد: داوطلبان حتما فاصله اجتماعی را در هنگام ورود و خروج رعایت کنند و به صحبت‌های عوامل اجرایی آزمون توجه کنند تا مشکلی پیش نیاید ضمن این‌که تمام تلاش ما حفظ سلامت داوطلبان و عوامل آزمون است.
وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای عوامل اجرایی آزمون گفت: چندین نوبت کلاس توجیهی برای عوامل آزمون برگزار شده تا مروری برای پروتکل‌های بهداشتی و اجرایی باشد.
رئیس آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه بیرجند و مدیر اجرایی آزمون سراسری ادامه داد: عوامل آزمون مجهز به ماسک و دستکش خواهند بود و افرادی که به دلایلی احتمال نزدیک شدنشان به داوطلب وجود دارد از گان و شیلد نیز استفاده خواهند کرد.
کلاته بجدی گفت: داوطلبان نیازی به آوردن مواد ضد عفونی به محل آزمون ندارند اما در صورت همراه داشتن مراقبت کنند تا روی دفترچه پاسخ و سوالشان ریخته نشود و این اطمینان را به داوطلبان می‌دهم که دفترچه سوال و پاسخ در خود سازمان سنجش ضدعفونی و بسته بندی شده است.
وی در خصوص تعداد حوزه‌ها بیان کرد: تعداد حوزه‌ها به دلیل فاصله گذارری اجتماعی افزایش پیدا کرده است و داوطلبان به نوشته‌هایی که روی کارت ورود به جلسه است دقت کنند تا حوزه آزمون را بشناسند و دچار اشتباه نشوند.
رئیس آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه بیرجند و مدیر اجرایی آزمون سراسری در پایان گفت: در روزهای پنجشنبه و جمعه مصلی بزرگ المهدی نیز میزبان داوطلبان خواهد بود.
انتهای پیام/۱۳۳