رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند و درمیان خبر داد

رقابت ۳۹ نفر از بیرجند و درمیان در بزرگترین رویداد قرآنی خراسان‌جنوبی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند و درمیان گفت: چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری اوقاف در مرحله استانی با حضور 39 نفر متسابق از شهرستان‌های بیرجند و درمیان در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام اسماعیل مختاری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند و درمیان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان از برگزاری مرحله استانی چهل‌ و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد و گفت: این مسابقات در رشته‌های قرائت(ترتیل و تحقیق)، حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰جزء، حفظ کل قرآن کریم، لذان و دعاخوانی در حال برگزاری است.
وی بیان کرد: در بخش بانوان در شهرستان بیرجند و درمیان در مجموع ۱۸ نفر به مرحله استانی راه یافتند که از این تعداد در رشته‌های حفظ پنج جزء ۳ نفر، حفظ ۱۰ جزء ۳ نفر، حفظ ۲۰ جزء ۳ نفر، حفظ کل ۳ نفر، دعاخوانی ۲ نفر، قرائت یک نفر، ترتیل ۳ نفر به رقابت پرداختند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند و درمیان ادامه داد: در بخش برادران در شهرستان بیرجند و درمیان نیز در بخش اذان ۳ نفر، دعاخوانی ۲ نفر، قرائت ۳ نفر، ترتیل ۳ نفر، حفظ پنج جزء ۲ نفر، حفظ ۱۰ جزء ۳ نفر، حفظ ۲۰ جزء ۲ نفر و حفظ کل ۳ نفر در حال رقابت هستند.
مختاری با اعلام این‌که مسابقات آقایان در امامزادگان فردوس و مسابقات بخش بانوان در دانشگاه فرهنگیان فردوس در حال برگزاری است، تصریح کرد: در مجموع در مرحله شهرستانی چهل‌ و دومین دوره مسابقات قرآن بیش از ۲۰۰ نفر در شهرستان بیرجند و درمیان برای راهیابی به مرحله استانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
وی با اعلام این‌که مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری اوقاف خراسان‌جنوبی با حضور ۱۲ داور مجرب بین‌المللی و استانی در شهرستان فردوس در حال برگزاری است، عنوان کرد: مسابقات اوقاف بستری مناسب برای محک زدن قاریان، موذنان و حافظان حرفه‌ای قرآن کریم برای تعیین سطح کیفی معلومات و داشته‌های قرآنی خود است.
رئیس اداره اوقاف و بیرجند و درمیان در پایان خاطرنشان کرد: چهل و دومین دوره مسابقات قرآنی اوقاف عصر امروز ۲۸ تیرماه ساعت ۱۸ با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان می‌دهد و نفرات برتر هر رشته به مسابقات کشوری راه پیدا خواهند کرد.
انتهای پیام/ ۱۳۲