امام جمعه خوسف:

رمز اقتدار جمهوری اسلامی ایران در هفته دفاع مقدس مرور شود/ مکتب سلیمانی ریشه در اصل اقتدار دارد

حجت الاسلام شاهبیگی گفت: در هفته دفاع مقدس باید رمز اقتدار را مرور کنیم و اگر همه با رمز اقتدار پیش رویم ا‌ن‌شاءالله خداوند کمک ما خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین حامد شاهبیگی امام جمعه خوسف بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار خوسف، با بیان این‌که آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم، اظهار کرد: شعار هفته دفاع مقدس با عنوان “ما قوی هستیم” است.
وی افزود: اصل اقتداری که نظام جمهوری اسلامی دارد مبنای آن تاریخی ولایی است.
امام جمعه خوسف به سخن امام خمینی (ره) که “مظهر قدرت ایران شهدا هستند” اشاره کرد و گفت: این جمله با جمله دیگری از امام راحل که فرمودند: “هر چه داریم از محرم و صفر است”، ارتباط دارد.
حجت الاسلام شاهبیگی بیان کرد: امام خمینی (ره) در سخن دیگری فرمودند: “گریه بر امام حسین (ع) باعث اقتدار جامعه اسلامی می‌شود” لذا یاد شهدای کربلا نماد اقتدار و پیروزی جبهه حق است.
وی اظهار کرد: خون شهدای ما امتداد خون شهدای کربلا است و بر این اساس است که شهدا مظهر اقتدار هستند.
امام جمعه خوسف ضمن گرامی داشت یاد و خاطره سید الشهدای مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: طی ماه‌های اخیر با خون حاج قاسم جلوه‌ای از اقتدار بی نظیر جمهوری اسلامی در دنیا تجلی پیدا کرد.
حجت الاسلام شاهبیگی بیان کرد: حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی به تعبیر مقام معظم رهبری آن روز را یوم الله کرد.
وی با بیان این‌که اقتدار یک مکتب است، گفت: اقتدار یک گذر تاریخی نیست که با گذر زمان تمام شود چراکه ریشه در مکتب و روحیه ای دارد که بر اساس آن انقلاب کردیم و در دفاع مقدس به پیروزی رسیدیم.
امام جمعه خوسف به تعبیر مقام معظم رهبری از شهید حاج قاسم سلیمانی به “مکتب سلیمانی” اشاره کرد و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک شخص بود اما به مکتب تبدیل شد. مکتب سلیمانی در اصل اقتدار ریشه دارد.
حجت الاسلام شاهبیگی گفت: از ویژگی‌های مکتب سلیمانی دوستدار خدا بودن، تواضع در برابر مومنان، شکست ناپذیر در برابر دشمنان، نترس، اهل جهاد، تلاش همراه با اخلاص و فداکاری و نترسیدن از سرزنش‌ها است که تمام این ویژگی‌ها حول محور ولایت قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: در هفته دفاع مقدس باید رمز اقتدار را مرور کنیم و اگر همه با رمز اقتدار پیش رویم ا‌ن‌شاءالله خداوند کمک ما خواهد کرد.
انتهای پیام/۱۲۷