دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

رمز موفقیت سپاه با مردم بودن و برای مردم بودن است

سردار حزنی گفت: یکی از رمزهای موفقیت پاسداران در سپاه این است که در جمع مردم، با مردم و برای مردم هستند و معتقدند که همه مسئولان می آیند و می روند اما این مردم هستند که می مانند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار ضیاءالدین حزنی دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در مراسم افتتاح ۳۷۰ پروژه محرومیت زدایی سپاه در خراسان جنوبی، اظهار کرد: همه ملت ایران می دانند که ماموریت اصلی و اساسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امنیت پایدار کشور و دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران است. اما سپاه در کنار این ماموریت برای کمک به دولت و مردم هم تلاش می کند و محرومیت زدایی و مردم داری را در سرلوحه کار خود قرار داده است.
وی افزود: یکی از ضعف های ما ضعف در اطلاع رسانی و تبلیغات است که در این خصوص لازم است تا همه اقدامات سپاه در همه ابعاد اطلاع رسانی شود.
رمز موفقیت سپاه با مردم بودن و برای مردم بودن است
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: یکی از رمزهای موفقیت پاسداران در سپاه این است که در جمع مردم، با مردم و برای مردم هستند و معتقدند که همه مسئولان می آیند و می روند اما این مردم هستند که می مانند.
حزنی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر همکاری در اجرای طرح ها تاکید دارند، بیان کرد: برای ما مهم با هم کارکردن است و در همین خصوص هم تاکنون طرح های متعددی را دنبال کرده ایم و سپاه با اداره ورزش و جوانان، کمیته امداد، منابع طبیعی، بهزیستی، استانداری و … همراه بوده است که این نحوه کارکردن بسیار ارزشمند است.
وی ادامه داد: وقتی که با مردم هستیم، یعنی خیلی مهم هستیم. در واقع مهم بودن هم به این است که وقتی با هم کار می کنیم، علاوه بر اینکه مشکلات برطرف می شود، هم در پیشگاه مردم و هم در پیشگاه خداوند عزیز می شویم.
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در مجلسی؛ در محضر آیت الله بهجت گزارشی از محرومیت زدایی ارائه می کردیم که ایشان تاکید می کردند که؛ مسئولان باید به مردم خدمات رسانی و منفعت رسانی کنند و مردم باید از میز و منصب مسئولان سود و نفع ببرند. آیت الله لنکرانی نیز توصیه می کردند که باید واجبات را انجام دهید اما بهتر است به جای انجام مستحبات، به کار مردم برسید.
حزنی با بیان اینکه وقتی که با هم باشیم، می توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم، گفت: ارزشمند بودن کار مسئولان در ادارات و نهادها ضمن انجام وظایف اصلی شان، مردم داری، مردم یاری و مردم دوستی آنهاست.
وی تاکید کرد: یکی از افتخارات ما سپاهی ها این است که هوای مردم را داریم، وقتی هم که ما هوای مردم را داریم؛ خدا هم هوای ما را دارد و به همین دلیل هیچ ابایی از آمریکا و اسرائیل نداریم.
آب؛ اولویت سپاه در طرح های محرومیت زدایی
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارکرد: هم اکنون بزرگترین مشکل مردم در مناطق مختلف، موضوع آب است، به همین دلیل هم سپاه پاسداران اولویت خود در اجرای پروژه ها را به همین موضوع اختصاص داده است، چرا که آب؛ اشتغال و امید ایجاد می کند و مردم را در روستاها نگه می دارد.
حزنی تصریح کرد: در همین خصوص مصوب کردیم تا طرح های بندهای خاکی و آبخیزداری در کل مناطق استان خراسان جنوبی انجام شود. در واقع هدف ما تقویت سازه های آبی به عنوان یک اولویت است.
وی ادامه داد: بر اساس آمار ۸۰ درصد مساجد توسط مردم ساخته شده است و اگر تلاش کنیم تا موضوع آب به عنوان مشکل اول حل شود، مردم منتفع و ثروتمند خواهند شد و خودشان مساجد را خواهند ساخت.
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: اکنون که شرایط سخت است سپاه به کمک مردم آمده است و تمام پاسداران در استان مسئولیت خدمت به مردم را پذیرفته اند. در واقع اولین کار این است که مشکلات مردم در اولویت باشد.
حزنی بیان کرد: ایران کشور فقیری نیست و طبق آمار در حالی که یک درصد جمعیت دنیا را دارد، اما ۷ درصد ثروت دنیا مربوط به این کشور است که البته ۵ درصد دیگر این ثروت هنوز کشف نشده است.
در خراسان جنوبی فضا برای همکاری فراهم است
وی تصریح کرد: اما متاسفانه مشکلی که وجود دارد این است که نمی توانیم با هم کار کنیم. البته در خراسان جنوبی فضا برای کار و همکاری فراهم است و نمونه همکاری را دیدیم.
حزنی با اشاره به اینکه باید همکاری برای محرومیت زدایی، مردم یاری و مردم دوستی در همه نهادها مدنظر باشد، و مردم راضی بمانند، گفت: امیدواریم بزودی شاهد افتتاح پروژه های دیگری توسط سردار سلامی در استان باشیم.
انتهای پیام/۷