در گفت‌وگو با شهروند بیرجندی حاضر در مراسم تشییع سردار سلیمانی مطرح شد؛

روایتی از وداع تاریخی مردم با مالک اشتر زمان/ حضور میلیونی مردم در اذهان نمی‌گنجید

رستگاری با بیان این‌که تمام مردم از هر حزب و گروه حاج قاسم را از عمق وجود دوست دارند گفت: به عینه مشاهده کردیم در میدان آزادی کرمان که آغاز مراسم تشییع بود جای سوزن انداختن نبود و حضور بیش از یک میلیون نفر در کرمان واقعا در اذهان نمی‌گنجید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، بامداد جمعه۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ سردار حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس و تعدادی از همراهان‌شان در فرودگاه بغداد به دست استکبار جهانی، دشمن قسم خورده ایران و کشورهای مسلمان به شهادت رسید. مراسم تشییع پیکر مطهر این شهدا در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و سامرا در کشور عراق و در شهرهای تهران، قم، مشهد و کرمان در ایران انجام شد. پیکر مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پس از طواف در حرم های ائمه اطهار در کشور عراق و ایران، شامگاه سه‌شنبه ۱۷ دی ماه در کرمان به خاک سپرده شد. مردم ایران از شهرهای مختلف برای شرکت در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سلیمانی خود را به شهرهای تهران، قم، مشهد و کرمان رساندند. از خراسان‌جنوبی نیز تعداد بسیاری زیادی از مردم ولایت مدار استان به صورت فردی و گروهی برای شرکت در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سلیمانی به مشهد و کرمان رفتند.
همه حاج قاسم را از عمق وجود دوست داشتند
رستگاری یکی از شهروندان بیرجندی که در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی به کرمان رفته بود در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: خداوند متعال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را خالص کرد تا در دل مردم جا باز کرد. مردمی که شاید بعضی از آنها حتی سردار را ندیده بودند، زن و مرد از هر حزب و گروهی که بودند، گروه‌هایی که هم‌اکنون به نام‌های اصلاح‌طلب، اصولگرا و اعتدال شناخته می‌شوند، تمامی ادیان و مذاهب، شیعه و سنی، اقلیت‌های مذهبی و … همه و همه، حاج قاسم را از عمق وجود دوست داشتند.
وی افزود: سردار سلیمانی وارد بازی‌های سیاسی معمول ایران نشد. او لباس نظامی خود را به سیاست آلوده نکرد و به خاطر همین محبوب همه جناح‌های سیاسی ایران بود.
این شهروند بیرجندی بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی به همه آن‌هایی که مسئولیتی در کشور دارند در هر لباس و جایگاهی، یاد داد چگونه می‌شود محبوب مردم بود. حاج قاسم از آن آدم‌‌هایی بود که خوی دوران جبهه و ابتدای انقلاب که فداکاری و از خودگذشتگی بود را با خود به دهه ۹۰ آورد.
هیچ‌کسی جای سردار سلیمانی را در دل مردم ایران و جهان نمی‌تواند بگیرد
رستگاری عنوان کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی خیلی‌ها را عاشق خود کرده بود. امروز ایران سیاه‌پوش سردار دوست داشتنی است که به نظر می‌رسد تا سال‌های سال هیچ‌کسی نتواند جای او را در قلب ایرانی‌ها بگیرد.
وی به سخنی از سردار سلیمانی با این مضمون که باید “شهید باشی که شهید شوی”، اشاره و اظهار کرد: سردار سلیمانی در عمل این پیامش را به اثبات رساند و همه شاهد بودیم که چه تشییع باشکوهی داشت. تشییعی که بزرگترین تشییع قرن بود. این همه ارادت و عاشق بودن فقط با همان شهیدبودن سردار دل‌ها بود و بس.
ویژگی‌های سردار سلیمانی از نظر مقام معظم رهبری
این شهروند بیرجندی به ویژگی‌های سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین ویژگی شهید سلیمانی اخلاص ایشان بود که در سایه اخلاص صدها ویژگی دیگر شهید نمودار می‌شود.
رستگاری خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری ویژگی‌های سردار سلیمانی را این‌گونه برشمردند: ویژگی اول ایشان تدبیر بود که مقام معظم رهبری ایشان را اهل تدبیر، فکر، محاسبه و دقت در اندیشه دانستند. ویژگی دوم، عمل ایشان بود که در مرحله تدبیر متوقف نمی‌ماند و اهل اقدام بودند. ویژگی سوم، شجاعت بود. ویژگی چهارم، اخلاص بود که تدبیر، عمل و شجاعت ایشان تماما همراه با اخلاص بود و ویژگی پنجم این بود که تمام این چهار عامل قبلی در حوزه “انقلاب و انقلابی‌گری” خلاصه می‌شد.
حضور در مراسم تشییع
وی در مورد مراسم تشییع پیکر شهیدان حاج قاسم سلیمانی و حسین پورجعفری در کرمان، عنوان کرد: مراسم در کرمان ساعت ۷:۳۰ صبح از میدان آزادی شهر کرمان آغاز شد.
این شهروند بیرجندی گفت: در نخستین ساعات بامداد آن‌روز، پیکر مطهر شهیدان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار پورجعفری با استقبال مسئولان کشوری و مردم شهیدپرور ایران وارد فرودگاه کرمان شد.
رستگاری افزود: طبق برنامه‌های اعلامی از سوی ستاد تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی در کرمان، مقرر شده بود مراسم تشییع از ساعت ۷:۳۰ صبح با سخنرانی سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز و پس از آن تشییع پیکر مطهر شهیدان سلیمانی و پورجعفری از میدان آزادی به سمت گلزار شهدای شهر کرمان بر روی دستان عاشقان به نظام و ولایت آغاز شود.
وی خاطرنشان کرد: ظاهراً با توجه به حضور پرشکوه، حماسی و میلیونی مردم در شهرهای قبلی، آئین وداع با پیکر مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که قرار بود شب قبل مراسم در مصلای امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شود، لغو شده بود.
این شهروند بیرجندی بیان کرد: از ساعات اولیه صبح که توفیق حضور در مراسم تشییع سردار سلیمانی نصیب این حقیر و تعدادی از همکاران و دوستانم شده بود به عینه مشاهده کردیم در میدان آزادی کرمان که آغاز مراسم تشییع بود جای سوزن انداختن نبود و حضور بیش از یک میلیون نفر در کرمان واقعا در مخیله نمی‌گنجید.
رستگاری عنوان کرد: بامداد آن‌روز ورودی‌های شهر کرمان دارای ترافیک بسیار سنگینی بود و مردم از نقاط مختلف کشور در حال رسیدن به کرمان برای حضور در مراسم تشییع و وداع با مالک اشتر زمان بودند.
وی اظهار کرد: به دلیل ازدحام جمعیت بسیار زیاد در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی کنترل جمعیت از دست مسئولان شهر کرمان خارج شده بود.
این شهروند بیرجندی به حضور تمامی اقشار از هر حزب و گروه در مراسم تشییع سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود: در این مراسم همه نوع افراد با هر پوشش، تفکر، مذهب و … حضور داشتند. مراسم تشییع سردار سلمانی مختص گروه‌های نظامی و انتظامی، نیروهای مسلح، بسیج و سپاه، مسئولان دولتی و … نبود بلکه تمامی مردم با عشق و علاقه در این مراسم حضور داشتند و همه برای سردار سلیمانی اشک می‌ریختند. همه از این اتفاق ناراحت بوده و با نفرت از استکبار جهانی در مراسم شرکت کرده بودند.
رستگاری گفت: سردار سلیمانی سردار دل‌های تمام مردم ایران بود و هر کسی که برایش امکان حضور در مراسم تشییع سردار سلیمانی فراهم بود خودش را به یکی از شهرهایی که مراسم تشییع در آن برگزار شده بود رساند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴