اسماعیلی::

روحانی فردا به استانبول می‌رود

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور گفت: رئیس‌جمهور روز چهارشنبه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی راهی استانبول می‌شود.

به گزارش خاورستان، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری عصر چهارشنبه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی راهی استانبول می‌شود.
وی افزود: سیزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی روز پنجشنبه آغاز می‌شود و دکتر روحانی از جمله سخنرانان اصلی این اجلاس است.
اسماعیلی اظهار داشت: همچنین دیدارهای دوجانبه‌ای با سران کشورهای اسلامی نیز در حاشیه این اجلاس دو روزه صورت می‌گیرد.
وی گفت: رئیس‌جمهور پیش از این تاکید کرده که مسلمانان جهان انتظار دارند تا نتیجه نشست سران کشورهای اسلامی در استانبول ندای وحدت، همبستگی و همکاری در دنیای اسلام باشد.
سازمان همکاری اسلامی با شعار صدای جمعی جهان اسلام به منظور حمایت و دفاع از حقوق مسلمانان در چارچوب صلح و امنیت بین‌المللی در سال ۱۹۶۲ تاسیس شد، این نهاد که ۵۷ عضو از چهار قاره جهان دارد یکی از بزرگ‌ترین نهادهای بین‌المللی و دارای نمایندگان دائم در سازمان ملل و اتحادیه اروپاست.
نشست سران سازمان همکاری اسلامی که براساس برآورد سال ۲۰۱۱ جمعیتی حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر را پوشش می‌دهد، هر سه سال برگزار می‌شود.
انتهای پیام/