متخصص بیماری‌های عفونی:

روزه‌داری باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود

عابدی گفت: روزه‌داری هیچ دلیل و زمینه‌ای برای ابتلا به کرونا ایجاد نمی‌کند.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند فرشید عابدی متخصص بیماری‌های عفونی در خصوص روزه‌داری در ماه مبارک رمضان گفت: مشخصا روزه‌داری هیچ دلیل و زمینه‌ای برای ابتلا به کرونا ایجاد نمی‌کند.
وی با بیان این‌که مطالعاتی انجام شده که روزه‌داری خود باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود، افزود: سازمان بهداشت جهانی نیز در گزارش خود به هیچ عنوان روزه‌داری را عاملی برای مبتلا شدن به بیماری کووید ۱۹ نمی‌داند به همین دلیل هیچ ممنوعیتی در رابطه با روزه داری در حوزه بیماری کرونا وجود ندارد.
متخصص بیماری‌های عفونی بیان کرد: بیمارانی که بستری هستند و درگیری‌های تنفسی دارند، تا زمانی که این درگیری تنفسی وجود دارد، با نظر پزشک معالج خود می‌توانند روزه نگیرند چون براساس میزان درگیری تنفسی تعیین سطح صورت می‌گیرد، حتما با پزشک معالج خودشان مشورتی داشته باشند.
عابدی در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه به دلیل اینکه در پیک چهارم کرونا عمده ابتلاهای ما بر اثر دورهمی‌های درون خانوادگی صورت می‌گیرد و خیلی‌ها به صورت خانوادگی بستری هستند، تلاش کنیم دورهمی‌هایی که مربوط به تلاوت قرآن کریم است را به صورت مجازی برگزار کنیم و از افطاری دادن پرهیز و به جای آن هزینه‌های این افطارهای دسته جمعی را به نیازمندان کمک کنیم که قطعا یک کمک مومنانه است و تاثیرگذار خواهد بود.
انتهای پیام/۱۲۷