نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

روز قدس روز احیاء اسلام است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که اسرائیل برای خاورمیانه نقشه دارد،گفت:نظر اسرائیل خبیث آن است که کدخدا بایستی اسرائیل باشد و تمام کشورهای خاورمیانه بایستی از نظر توانمندی، اقتصادی، نظامی و فناوری از اسرائیل پایین تر باشند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی پنجشنبه شب در مراسم شب قدر در جمع مردم عزادار مسجد سیدالشهدا (ع) شهرستان بیرجند با تسلیت شهادت حضرت علی(ع) و لیالی قدر،اظهار کرد: شب قدر شبی است که در آن تمام مقدرات سال آینده برای انسان مشخص می شود.
وی با بیان این که قلب ماه مبارک رمضان شب های قدر است،تصریح کرد:شب قدر،بهترین فرصت برای تغییر سرنوشت انسان است که نباید از اهمیت آن غفلت شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:شب زنده داری و احیای شب قدر یک توفیق الهی بزرگ است چرا که انسان اگر عمل صالحی انجام می دهد،به خاطر توفیقی است که خداوند به او عطا کرده است لذا انسان نباید انجام اعمال صالح را از ناحیه خود بداند.
حجت الاسلام عبادی شب قدر را، شب مقدرات اعمال دانست و یادآور شد: در این شب همه چیز اعم از روزی، بیماری، بلاها، خیرات در طول سال برای انسان مقدر می شود.
وی با اشاره به این که شب قدر به اندازه یک عمر ارزشمند است،متذکر شد: در این شب انسان می تواند به اندازه ۸۰ سال برداشت کند زیرا که انسان هرچه دارد از لطف خداوند است پس نباید ناامید باشد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اهمیت توکل در زندگی افراد،عنوان کرد: توکل بر خدا در زندگی انسان دارای تاثیر به سزایی است؛انسان فاقد امید، به هیچ جایی نمی رسد چراکه نقش توکل این است که در وجود مومن هرگز ناامیدی وجود نداشته باشد.
حجت الاسلام عبادی میسر شدن توانمندی روحی و درونی را،منوط به توکل به خدا دانست و بیان کرد: آنچه مسلم است آن است که خداوند متعال، شرایط و امکانات را برای متوکلین فراهم می کند.
وی ضمن اشاره به روز قدس و با بیان این که این روز روز احیاء اسلام است،تبیین کرد:این روز،یادگار ارزشمند امام راحل(ره) است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این که روز قدس همبستگی جهانی حمایت از فلسطین و انزجار از صهیونیست ها را به نمایش می گذارد،ابراز کرد:این روز،نماد همبستگی اسلامی است.
حجت الاسلام عبادی با دعوت از عموم مردم در راهپیمایی روز قدس،تبیین کرد: در روز قدس ما بایستی به عنوان نصرت الهی، نصرت دین خدا و جریان حق در راهپیمایی حضور پرشوری داشته باشیم.
وی با تاکید بر این که روز قدس مانند جهاد فی سبیل الله است،اذعان داشت: بر کسی پوشیده نیست که هرچه جمعیت بیشتری در راهپیمایی روز قدس حضور یابند دشمنان مایوس تر می شوند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که وعده یاری دین خدا در قرآن وعده داده شده است،اظهار داشت:در سخنی از امام راحل(ره) آمده که” اسرائیل غده سرطانی است که در جایی رشد و ده برابر اطراف خود را ملتهب می کند.”
حجت الاسلام عبادی با اشاره به این که اسرائیل نیز اینگونه است و هرچه بتواند بگیرد می گیرد و اطراف خود را ملتهب می کند،متذکر شد: به وجود آمدن داعش و جنگ در سوریه و کشورهای اطراف به دلیل وجود غده سرطانی مانند اسرائیل است.
وی با تاکید بر این که اسرائیل برای خاورمیانه نقشه دارد،تصریح کرد:نظر اسرائیل خبیث آن است که کدخدا باید اسرائیل باشد و تمام کشورهای خاورمیانه باید از نظر توانمندی، اقتصادی، نظامی و فناوری از اسرائیل پایین تر باشند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آنچه مسلم است آن است که اگر مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا نگوییم خود را به خواب زده و قدرت نرم خود را از دست داده ایم و هیچ اتفاقی در برنامه آنان نمی افتد.
حجت الاسلام عبادی ضمن اشاره به این مهم که حتی اگر ما به اسرائیل کاری نداشته باشیم باز هم آنان نقشه خود را پیاده و عملی می کنند،خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه اسرائیل هیچ کشور اسلامی نباید استقلال و فناوری داشته باشد.
وی عنوان کرد: همچنین تحلیل خانم کلینتن در کتاب خاطراتش آن است که انرژی هسته ای سر ریز تمام علوم است و اگر ایران به آن دست یابد، غنی سازی کند و صدها علم دیگر در کنارش به دست آورد قدرت ایران از جهت تکنولوژی، فناوری و علم بسیار بالا می رود بنابراین ما نباید بگذاریم ایران اینگونه شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنان دوست دارند مردم ایران مثل مردم عربستان در خدمت تمام عیار استکبار باشند و هرچه پول نفت به دست می آورند بگیرند و بگویند هرچه می خواهید از ما بخرید اما خود اجازه ساخت ندارید.
حجت الاسلام عبادی با بیان این که استکبار ۴۰۰میلیارد دلار از عربستان گرفت اما به زودی به عربستان نیز ضربه خواهد زد،مطرح کرد: شاید با ۵۰ میلیارد دلار می توانست بهترین کارخانه های موشک سازی، اسلحه سازی و تجهیزات سازی را در عربستان تاسیس کند اما این کار را نمی کند و می گوید خودتان نباید بسازید و باید به هرچه ما بگوییم عمل کنید.
وی اضافه کرد: همچنین اسرائیل اجازه توانمندی به ملت عربستان و سایر ملت ها نمی دهد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبت هایش به بیکاری به عنوان یکی از معضلات مهم کشوراشاره ای داشت، و یادآور شد: در این خصوص، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات ارزان قیمت مصوبه مجلس است تا در اختیار افراد گذاشته شود تا کسانی که می خواهند به ایجاد اشتغال بپردازند، با بهره سود بسیار پایین کار انجام دهند.
حجت الاسلام عبادی با بیان این که این تسهیلات بایستی در اختیار مردم قرار گیرد،متذکر شد: بسیاری از مردم به دنبال تسهیلات ارزان قیمت هستند و گاهی برای مردم شبهه ایجاد می شود که این تسهیلات به چه کسی و یا چگونه داده می شود.
وی در ادامه تبیین کرد: برای رفع این شبهه پیشنهاد می کنم که اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی و همچنین استانداری خراسان جنوبی مبادرت به طراحی سامانه ای بکنند و میزان تسهیلات دریافتی و اشتغال ایحاد شده را در سامانه مشخص کنند تا این امر برای مردم شفاف سازی شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود:دلیل این امر آن است که خراسان جنوبی استانی فرهیخته ای است و نیروهای نخبه زیادی در این استان وجود دارد لذا بایستی این امر را اجرایی کنیم تا برای مردم شفاف سازی شود.
انتهای پیام ۱۲۷/۱۱/۱۰۱