معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی خبر داد

روستاهای مرزی خراسان‌جنوبی میزبان کاروان سلامت هلال احمر+ تصاویر

بخشی از فعالیت دو روزه کاروان سلامت در سه نقطه محروم از شهرستان‌های مرزی سربیشه و درمیان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد بخشی معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان روستاهای مرزی استان، اظهار کرد: بسیاری از نقاط به دلیل دور بودن از مراکز خدماتی و امکانات رفاهی در سطح پایین بهداشتی قرار دارند.
وی با اشاره به روستاهای ذکری و گل نی در شهرستان درمیان اظهار کرد: مردم این دو روستای محروم طی چند سال گذشته از بیماری‌های پوستی رنج برده و مشکلات متعددی را متحمل بودند‌.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: خوشبختانه با ورود خیران، دستگاه‌های مختلف و هلال احمر استان، بسیاری از محرومیت‌های منطقه رفع شده و این حمایت‌ها ادامه دارد.
بخشی به اقدامات حمایتی هلال احمر اشاره و بیان کرد: تاکنون کاروان‌هایی متشکل از متخصصین و خیرین به این مناطق اعزام شده و خدمات بهداشتی و معیشتی ارائه کرده‌اند.
وی از فعالیت دو روزه کاروان سلامت طی هفته گذشته در روستاهای کلاته بلوچ، ذکری و گل‌نی خبر داد و گفت: دکتر عمادی متخصص پوست و دو مختصص دیگر از دانشگاه رازی تهران در قالب یک تیم به ارائه خدمات در این روستاها پرداختند.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: در این دو روز ۱۲۰ بیمار در این روستاها ویزیت شده و همچنین دارو، البسه و بسته‌های غذایی به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال بین اهالی این مناطق توزیع شده است.
بخشی بیان کرد: توزیع و ارائه آموزش‌های مبنی بر حفاظت از پوست و راه‌های مقابله با کرونا از دیگر خدمات این تیم بوده است.
انتهای پیام/۱۲۷