استاندار خراسان‌جنوبی:

روند اجرای پروژه‌های راهسازی خراسان‌جنوبی شتاب گیرد

استاندار خراسان جنوبی، تسریع در روند اجرای پروژه‌های در دست اقدام راه‌های استان را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی در دیدار با معاون ساخت و توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی و هيئت همراه، از اقدامات این وزارتخانه در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و راه‌های استان تقدیر و تشکر کرد.
وی با تأکید بر تکمیل قسمت‌های باقیمانده پروژه دوبانده سازی محور بیرجند-قاین، افزود: وزارتخانه با برنامه‌ریزی دقیق، مدیریت کارها و پیگیری‌های جدی تر، این پروژه را تا پایان سال جاری کامل کند.
استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: انتظار این است که پروژه دوبانده سازی محور دیهوک- فردوس- بجستان نیز حداکثر تا پايان سال تکمیل شود.
معتمدیان با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام برای اجرای برخی پروژه‌های استان، خاطرنشان کرد: مجوزهای مقدماتی کمیسیون ماده ۲۳ برای محورهای بیرجند- سه راهی راهداران- دیهوک- طبس و همچنین سه راهی شهید زارع- بشرویه اخذ شده و در مراحل نهایی است.
وی با تأکید بر شتاب بخشی به روند دوبانده سازی برخی محورها، گفت: دوبانده سازی محورهای طبس- یزد، طبس- اصفهان، سه راهی روم- سرايان -فردوس و بیرجند- نهبندان از مطالبات مردم است که باید با سرعت بیشتری اجرا شود.
معتمدیان بر نظارت جدی تر بر روند اجرای پروژه‌ها نیز تأکید کرد و تأمین اعتبار برای اجرای پروژه محور جدید طبس- بشرویه را خواستار شد.
کدخدا زاده معاون ساخت و توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی نیز در این دیدار گفت: استانداری خراسان جنوبی از ظرفیت ماده ۵۶ و اخذ تسهیلات بانکی برای اجرای پروژه‌های راهسازی را دنبال کرده و از این پتانسیل در محورهای بیرجند- قاین استفاده کرده و برای دو محور سربيشه -ماهيرود و ديهوک – فردوس نیز در دستور كار دارد.
وی با اشاره به پروژه‌های در حال اجرا در سطح استان تأکید کرد: با توجه به همراهی‌های شخص استاندار، نظارت و کنترل‌ها با دقت هر چه تمام تر صورت می‌گیرد و کیفی سازی پروژه‌ها در دستور کار است.
حجه الاسلام نصیرایی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه، نظریان مدیر کل ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل منطقه شمال شرق کشور، نوری زاده مدیر کل دفتر فنی استانداری و داعی مدیر کل راه و شهرسازی نیز در این جلسه حضور داشتند.
انتهای پیام/۱۲۷